Yaşam

Beykoz’da köpek dehşeti

Beykoz’da köpek dehşeti
2014.07.27 00:00
| | |
12666

İstanbul’un değişik yerlerinden kapalı kasa kamyonlarla Beykoz’un kırsal bölgelerine bırakılan sokak köpekleri vatandaşlara kâbus yaşatıyor.

Beykoz’da 20 binin üzerinde olduğu tahmin edilen sokak köpekleri vatandaşlara kâbus yaşatıyor. İstanbul’un değişik yerlerinden kapalı kasa kamyonlarla Beykoz’un kırsal bölgelerine bırakılan sokak köpeklerinin nüfusu yiyecek temin etmek için merkezlere inince ortaya korkutucu manzaralar çıkıyor.

10-15’li gruplarla sokaklarda dolaşan köpekler vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, birçok insanımız da saldırıya uğruyor. Bu konuda Belediyeye şikâyet yağdıran vatandaşlar sorunun bir şekilde çözümlenmesini beklerken, Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri sayılan Beykoz Belediyesi Hayvan Barınağı kapasitesini çoktan aşmış durumda. Burada hayvanların aşıları ve kısırlaştırma işlemleri yapılarak doğal ortamına bırakılırken vatandaşlar bu uygulamanın yeterli olmamasından şikâyetçi.

Paşabahçe Devlet Hastanesi köpek saldırısından kaçarken düşerek yaralanan, kolunu bacağını kıran insanlarla dolarken ortopedi kliniğinde tedavi olmak için bekleyen Dost Beykoz muhabirinin objektifine köpek saldırısından kaçarken yüksekten atlayarak bacağını kıran, çatlatan ve inciten vatandaşların görüntüleri takıldı.

Beykoz Belediyesi’ne karşı kızgınlıklarını da dile getiren köpek mağdurları, “sokağa çıkmaya korkar olduk. Bakkala dahi gidemiyoruz. Özellikle hava karardıktan sonra bırakın sokağa çıkmayı, köpeklerin havlamalarından uyuyamaz olduk. Belediye vatandaşlarını niçin düşünmüyor? Niçin bu soruna çözüm bulmuyor” diyorlar.

Diğer taraftan Beykoz Belediyesi köpekler konusunda duyarlı olmadığı iddiasıyla hayvan severlerce sert eleştirilere maruz kalırken, konunun en büyük mağdurunun iki kesimi de memnun edemeyen Belediye olduğu konuşuluyor. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İstanbul, köpek, kabus

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"