Beykoz'da konutlar üst gelir seviyesine hitap ediyor

  • 0
  • 16715
Beykoz'da konutlar üst gelir seviyesine hitap ediyor
Beykoz'da konutlar üst gelir seviyesine hitap ediyor
Beykoz'da konutlar üst gelir seviyesine hitap ediyor

Ülkenin bir çok bölgesinde konut satışları ciddiye alınacak kadar varlığını sürdürürken, Beykoz bu sektörde faklı bir söylemle konuşuluyor.

Beykoz'da konut satışlarının yok denecek kadar az olmasının nedeninin, hep üst düzey gelir seviyesine göre konut üretiliyor olması olarak gösteriliyor.

Beykoz'da sosyal konut projeleri zaman zaman gündeme gelmiş olsa da, bir türlü hayata geçirilemezken, Beykoz'da yaşanan durgunluk bölgeyi konut satışlarında sondan ikinci sıraya soktu. Türkiye genelindeki konut satışlarındaki sıralama listesinde son sırayı Erçiş alırken, Beykoz hemen önünde sondan ikinci sırada yer aldı.

Eyüp Akbal, nüfusu 150 binden yüksek 159 ilçe arasında yapılan araştırmada en son sırada Van'ın Erciş ilçesinin yer aldığını, Beykoz'un da sondan ikinci olduğunu belirterek, "Beykoz'un 250 bine yakın nüfusu olmasına rağmen ilçedeki konut stokunun azlığı ve konut tipinin daha çok üst gelire hitap eden ünitelerden oluşması bu sonuçtaki en büyük etkenlerden bir tanesi." dedi.

Gayrimenkulde hep İstanbul'a odaklanıldığını ancak İstanbul dışında da ciddi konut satışı olduğunu ifade eden Akbal, en çok konut satılan ilçelere bakıldığında bu durumun net olarak görüldüğünü söyledi.Akbal, "Bu aslında bizim uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir konu. Türkiye'de gayrimenkul almak isteyen, bu konuda iştahı bulunan çok ciddi bir kesim var. Bu kesimin ev hayallerini gerçekleştirebilmeleri için onlara uygun koşulların sağlanması çok önemli. Anadolu'da uygun fiyatlı, metrekare fiyatı 2 bin 500 TL civarında konutlara ciddi bir talep var ve bu talebin daha uzun süre devam etmesini bekliyoruz." diye konuştu.

Haber Merkezi

Özerklik ve Yugoslavya
Önceki Özerklik ve Yugoslavya
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz