Son Dakika

Beykoz’da kış günü kentsel dönüşüm mağduriyeti

  • 0
  • 23373
Beykoz’da kış günü kentsel dönüşüm mağduriyeti
Beykoz’da kış günü kentsel dönüşüm mağduriyeti

Beykoz Belediyesi’nin Tokatköy’de başlatmış olduğu kentsel dönüşüm projesinin ilk adımları atıldı.

Kentsel dönüşümün sağlanacağı alan üzerinde konutu bulunan insanlara kış mevsiminin ortasında konutları boşaltmaları için tebligat yapıldı. Hane sahipleri ise kış mevsimin ortasında çaresiz kaldı.

Beykoz Beldiyesi göndermiş olduğu tebligatlarda 15 gün içinde; konutun, elektrik, su, vergi ve doğalgaz borçlarının ödenerek, konutun boşatılmasını ve teslim edilmesini istedi.

Beykoz İlçesi Tokatköy Mahallesi 487 Ada, 3 parsel sayılı taşınmazın, güvenli konutların üretilmesi ve vatandaşların depreme dayanıklı konutlara yerleştirilmesi amacıyla 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu kapsamında Kentsel Dönüşün alanı olarak belirlendiği ifade edilen tebligatlarda, hak sahipliği tespitlerinin Ortaçeşme Meydanında kurulan Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosunda 45 gün süre ile ilan edildiği, 28 Eylül 2021 itibariyle de projeden yaralanmak isteyen hak sahipleri tarafından muafakatnamelerin imzalandığı kaydedildi.

Bu süreçte hak sahiplerinden 3/2’sinin muafakatname imzalamasıyla projenin kesinlik kazandığı ve 15 Aralık 2021 günü Resmi Gazetede yayınlandığına vurgu yapıldı. Belirtilen tarihlerde yapının tahliye edilmemesi durumunda ise zorla tahliye edileceği bildirildi.

Kış günü nereye gidelim?

Projeden yararlanmak için muafakatname imzalayan vatandaşlar ise “bu kış günü nerede nasıl kiralık ev bulup gideceğiz. Çocuklarımız okula gidiyor. Herşey başlı başına bir sorun. Beykoz Belediyesi bunun hesaplarını niye yapmadı” şeklinde dert yanarken, Berkoz Belediyesi’nin kendilerine süre vermelerini istedi.

Haber Merkezi

Beykoz’un meşhur yoğurdu Kanlıca’ya ne oldu?
Önceki Beykoz’un meşhur yoğurdu Kanlıca’ya ne oldu?
Beykoz’un Anadolu liglerindeki yüz akı Arif Arslan
Sonraki Beykoz’un Anadolu liglerindeki yüz akı Arif Arslan