Beykoz'da kış aylarında sokak seferberliği

  • 0
  • 3527
Beykoz'da kış aylarında sokak seferberliği
Beykoz'da kış aylarında sokak seferberliği

AK Parti Genel Merkezi'nce başlatılan sokak hayvanları seferberliği için Beykoz'da da çok sayıda noktaya sokak hayvanları için mama ve su bırakıldı.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından projelendirilerek 81 il ve ilçe teşkilatlarına gönderilen kararla soğuk ve karlı günlerde sokakta yaşayan hayvanlara destek olunması için talimat verildi.

Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'ın öncülüğünde başlatılan seferberlikle soğuk hava ve kar yağışından dolayı aç kalan sokaklardaki ve kırsal alanlardaki can dostlar için harekete geçti.

Sahipsiz sokak hayvanlarının yoğunlukta olduğu alanlar ve ilçe genelinde farklı noktalara yerleştirilen kedi ve köpek evlerinin bulunduğu besleme noktalarına yem, mama ve su bırakıldı. 

AK Parti Beykoz Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı ile Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kış şartlarının etkili olduğu süre zarfında devam edecek.

Soğuk hava ve kar koşulları nedeniyle bu beslemelerin önemi vurgulayan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, “Sorumluluk alanı gözetmeksizin 7 gün 24 saat esasını benimseyerek, ilçemizin dört bir yanında hizmetleriyle tüm teşkilatımız ve belediyemiz vatandaşlarımızın yanında oldu." dedi.

Teşkilat olarak kapsamlı bir çalışma yaptıklarını da sözlerine ekleyen İlçe Başkanı Dilmaç, şunları kaydetti:

"Sokaktaki can dostlarımız için belirlenen noktalara yem ve mama bırakılması, ağaçlara kuşlar için meyveler takılması, pencere önlerine ekmek kırıntıları koyulması gibi çeşitlendirilebilecek eşzamanlı çalışmalar yapıyoruz. Sokaktaki canların bize emanet olduğunu unutmayalım. Bu seferberliğe katılan ve destek veren tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma ve ilçe sakinlerine teşekkürlerimi sunuyorum."

Haber Merkezi

Beykoz’da ilk kentsel dönüşüm projesi için kazma vuruluyor
Önceki Beykoz’da ilk kentsel dönüşüm projesi için kazma vuruluyor
Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Sonraki Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz