Beykoz'da Kiraz Festivali ve İlyas Yalçıntaş konseri

  • 0
  • 6267
Beykoz'da Kiraz Festivali ve İlyas Yalçıntaş konseri
Beykoz'da Kiraz Festivali ve İlyas Yalçıntaş konseri
Beykoz'da Kiraz Festivali ve İlyas Yalçıntaş konseri
Beykoz'da Kiraz Festivali ve İlyas Yalçıntaş konseri

Beykoz ormanlarındaki Tarihi Polonezköy, köye özgü kirazların dallarda olgunlaşmasıyla geleneksel Polonezköy Kiraz Festivali'ne ev sahipliği yaptı.

Fotoğraf sergisi ve kiraz ikramının yer aldığı festivalde Pop Müzik sanatçısı İlyas Yalçıntaş konser verdi.  

Beykoz Belediyesi tarafından Türkiye-Polonya dostluğuna katkıda bulunmak, 181 yıllık maziye sahip köyü ve leziz kirazını tanıtmak amacıyla tertiplenen "Polonezköy Kiraz Festivali"  kapsamında ilk olarak İstanbul’da görevli 25 ülkeden başkonsolos ve temsilcilerin ağırlandığı geniş katılımlı bir resepsiyon verildi.

Mecidiye Kasrı’nda, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Polonya İstanbul Başkonsolosu Witold Leśniak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyonda, Polonozköy Kiraz Festivali ve tarihi dostluğa katkıları vurgulandı.

Polonezköy’ün yem yeşil doğasını şenlendiren festivalde köyün köklü tarihinin gözler önüne serildiği fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Sergi kurdelesini , Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Polonya İstanbul Başkonsolosu Witold Leśniak ve Polonezköy Muhtarı Antony Vilkoşevski birlikte kesti.

Polonezköy Amfitiyatro’da yer alan sergi, ziyaretçileri arşivlerden özel karelerle geçmişte yolculuğa çıkardı.

"Polonezköy bir gönül köprüsüdür"

Festivalde yaptığı konuşmada köyün tarihi misyonuna değinen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: "180 yıl önce Polonya ile İstanbul arasında bir gönül köprüsü kurulmuş. Polonezköy o köprünün en önemli ayağı ve o günden bu yana gönülleri bir birine bağlamaya devam ediyor. Ve bu bağlantı barışa, mutluluğa ve geleceğin daha güzel olmasına, aynı zamanda zenginliğe verilen katkıdır. Dünya barış dünyası olsun, bizlerin mücadelesi onun içindir, paylaşmayı bilirsek dünya adeta cennet olur." dedi.

Leśniak: "Kiraz Festivali bağlarımızı güçlendirmeye devam edecek"

Polonya İstanbul Başkonsolosu Witold Leśniak, Polonezköy’ün iki farklı kültürün birlikte yaşayabildiğinin bir göstergesi olduğunu vurgulayarak, iki ülke dostluğunun simgesi haline gelen Kiraz Festivalinin tarihi bağı güçlendirmeye devam  edeceğini söyledi.   

Festival akşamında ise sevilen Pop Müzik sanatçısı İlyas Yalçıntaş konser verdi.

Polonezköy Otopark Alanı’nda sahneye çıkan sanatçı, “İçimdeki Duman”, “İncir” “Gel Be Gökyüzüm”, “Sadem” gibi dillerden düşmeyen şarkılarını konser alanını dolduran hayranlarıyla birlikte söyledi. 

Beykoz Belediyesi ise İstanbul’un dört bir yanından festivale gelen ziyaretçilere köye özgü kiraz ikram etti.

Festival kapsamında, 2022-2023 Hentbol Erkekler Süper Ligi Cemal Kütahya Sezonu şampiyonu Beykoz Belediyespor’un şampiyonluk seremonisi de yapıldı.

Süper lig şampiyonu Beykoz Belediyespor Hentbol A Takımı ve teknik ekip kupayı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Türkiye Hentbol Federasyonu As Başkanı Salim Öztürk’ün elinden aldı.

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz'da torununun mezuniyetine katıldı
Önceki Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz'da torununun mezuniyetine katıldı
Beykoz Rivaspor ilk maçı için sabırsızlanıyor
Sonraki Beykoz Rivaspor ilk maçı için sabırsızlanıyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz