Beykoz'da kimseyle kavga etmek istemiyoruz

  • 18.09.2020 13:48
  • Güncelleme: 18.09.2020 13:49
  • Okunma: 13017 kez
  • Yorum: 0
Yönetim Kurulu kararıyla Beykoz Giresunlular Dernek Başkanlığına getirilen Hayrullah Usta, ilçede kimseyle kavga etme niyetlerinin olmadığını söyledi.
Beykoz'da kimseyle kavga etmek istemiyoruz

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta, önceki dönem Başkanı Ali Bilir ve bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, Karlıtepe Mesire Alanı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kahvaltıda ilçedeki gazete temsilcileriyle bir araya geldi.

Beykoz'da 1987 yılında kurulan Giresunlular Derneği uzun yıllardır faaliyetlerini sürdürürken yeni tip koronavirüs nedeniyle kongrelerini gerçekleştirilemeyince yeni Başkanını Yönetim Kurulu kararıyla seçti.

Yönetim Kurulu kararıyla başkanlığa getirilen Hayrullah Usta, basın mensuplarına yaptığı konuşmasında, Beykoz'un sıkıntıları ve bu sıkıntıların çözümü için katkı sunmaya gayret ettiklerini kaydetti.

"Tek aday olacaktım"

Usta, "Nisan ayında yapılacak olan olağan kongremiz pandemi sebebiyle ertelendi. Ali Bilir başkanımız işlerinin yoğunluğundan dolayı aday olmayacaktı, bende Yönetim Kurulunun ve hemşerilerimizin uzlaşısı sonucunda kongrede tek aday olarak yer alacaktım." dedi.

Beykoz'da kimseyle kavga etmek ya da yarışmak gibi bir niyetlerinin olmadığını da ifade eden Usta, şunları söyledi:

"Kimseyle kavga etmek gibi bir niyetimiz yok"

"Amacımız mikro milliyetçilik yapmak değil Beykoz'a katma değer üretecek olan ve fayda sağlayacak olan her oluşum içerisinde olmaktır. Asla kimseyle kavga etmek yarışmak gibi bir niyetimiz yok. Heyecanımız var ve bu heyecanı sonuna kadar kullanacağız."

Usta'ya görevi devreden Ali Bilir, kendisinin de görevi Fuat Kuş'tan bir dönemliğine Giresunluların talebiyle aldığını söyledi.

"Siyasi partilere angaje olmadık"

Bilir, "Nisan’da Genel Kurulu yapamadık. İl dernekçiliği anlamında Beykoz’da ilk derneğiyiz. Diğer dernekler tüzüğü, yöntemi üzerinden faydalanılmıştır. 33 yıllık bir derneğiz. 16 yıldan bu yana aralıksız her yıl iftar sofralarında 30-40 bin kişiyi ağırlayan bir derneğiz. Derneğimizin çok fazla ortada dolaşmaması, reklama yönelik olmadığındadır. Geçmişte de olduğu gibi yöneticileri farklı noktalarda önemli görevlerdeki arkadaşlarımızdan oluştu. Hiçbir zaman siyasi bir partiye angaje olmadık. Bundan sonrada bu misyonu sürdüreceğiz." dedi.

Geçtiğimi yıl Beykozlu Giresunlular Derneğinin 28 üniversite öğrencisine burs verdiğini kaydeden Bilir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinin Genel Başkanı oldum"

"En az yıllık 200-300 bin liralık bütçeyle, hemşerilerine katkıda bulundu. İş arayan hemşerilerimize destek olduk. 2019 yılında 28 öğrencimize burs sağladık. Bu dönemde var gücümüzle çalıştık. Çok sık seyahat etmemden dolayı görevimi yeterince yerine getiremedim. Bu başkanlık, araba bagajlarında gezdirilen dosya başkanlığı değildir. Benim bu boşluğum sürecinde bunu Coşkun Türk arkadaşım idare etti. Bütün yönetim kurulu, maddi manevi önemli sorumluluklar üstlendi. Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığından sonra siyasi girişimlerim oldu. Ticari hayatımıza devam ederken Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinin Genel Başkanı oldum. Yoğunluğum da arttı, bu görevi arkadaşlara devretmek durumunda kaldık."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz