Beykoz’da kilometre kareye kaç kişi düşüyor?

  • 0
  • 11661

Acarlar Şirketler Topluluğu Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Bilge Özdemir uluslar arası emlak piyasasına Beykoz’u değerlendirdi.

İnanır mıydınız?

“Zengin turistler yatlarını Türkiye’de bağlamak için telefonları susturmayacaklar” deseler…

Kovid-19 ile başarılı bir mücadele veren ülkemiz zengin turistin rotasına girmiş, güvenli bölge olarak Türkiye’yi liste başı yapmış gözüküyor.

Varlıklı yerli ve yabancı tatilciler pandemi nedeniyle kalabalık oteller yerine daha steril bulduğu butik otel ve yat turizmine yönleniyor… İşte bu yönlenmeyi İstanbul gibi metropollerde gayrimenkul sektöründe gözlemlemeye başladık.

 Yerleşim &Yaşam standartları;

 Temiz hava: Her sene 3 buçuk milyona yakın kişinin hava kirliliğine bağlı nedenlerle hayatını kaybettiği Dünyada, İstanbul’un En temiz havaya sahip ilçeleri sıralamasında ilk üçe giren; Sarıyer, Şile, Beykoz tercihi önemseniyor.

Km2’ye düşen kişi sayısı:

Salgın hastalıklar bize yayılma riskinde kişisel yakınlık derecelerinin / sıkışıklık oranın etkisi olduğunu göstermektedir.

İstanbul’da kilometrekareye göre en az nüfuslanmanın olduğu ilçeler ise 47 kişiyle Şile, 64 kişiyle Çatalca, 225 kişiyle Silivri, 623 kişiyle Arnavutköy, 800 kişiyle Beykoz’dur.

İstanbul’da özellikleri ile yükselen değer; Beykoz

Bu özellikleri ile Beykoz önemli bir yerleşim ve yaşam tercihi olarak İstanbul’da karşımıza çıkarken farklılıkları ile dikkat çekmektedir.

Beykoz ve çevresi pek çok doğal orman örtüsü ile kaplıdır. İstanbul Anadolu Yakasında Yemyeşil ormanların eteğinde Karadeniz ile Boğaziçi’nin birleştiği 2 denize erişimin olduğu tek yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Beykoz, 3 Bin Yıllık Geçmişin günümüze mirası; Camileri, Hisarı, Kasırları, Koruları, Kaleleri, Surları, Çeşmeleri, Tepeleri… tarihe tanıklık etmektir.

Beykoz, Doyumsuz Güzellikte; Kanlıca, Göksu, Anadolu Kavağı, Paşabahçe, Çubuklu, Riva Semtleri doğanın cömertliğini sunmaktadır.

Deniz seviyesinden 270 metreye kadar yükselen bu yerleşim yerinde Küçüksu, Riva ve Göksu dereleri bulunmaktadır.

Beykoz, İstanbul’da Karadeniz ve Marmara sahil kıyısı olan Geçmişte önemli bir krallık merkezi ve Osmanlı Beylerinin sayfiye yeri olma özelliği ile önemli bir deniz erişim noktasıdır.

Çubuklu’dan İstinye’ye; İstinye’den Çubuklu’ya karşılıklı her 15 dakikada 1 kalkan Feribot ile 15 dakikada “Deniz Köprüsü“ ile kıtalar arası erişim sağlanmaktadır.

Bir ayağı Beykoz’da olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 5 dakika uzaklıkta Fatih Sultan Mehmet köprüsü, 15 dakika uzaklıktaki 15-Temmuz Şehitler Köprüsü; Beykoz’un Asya – Avrupa kıtalarındaki “Kara Köprüleri“ ile kıtaları birbirine bağlamaktadır.

30 dakika uzaklıklardaki; Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanları “Hava Köprüsü“ alternatifleri ile global dünya ile Beykoz’u buluşturabilmektedir.

Şehrin dışında; şehrin olanakları ile iç içe Beykoz; İstanbul’da Maslak’ın – Levent’in – Beşiktaş’ın – Şişli’nin – Etiler’in yerleşim ve yaşam tercihinde tek alternatifi konumundadır.

Sakinlerine Nefes Alınabilinen bir çevre sunan Beykoz’un günümüzde yıldızı yükselmektedir.

İstanbul’un elit yerleşim ve yaşam tercihinde yıllardan beri ilk sıralarda yer alan Beykoz Global Dünya ile tanışmaya hazırlanmaktadır.

Kısıtlı İmar statüsü ile Beykoz; gelişen ve geliştirilecek projeleri ile İstanbul’a – Anadolu’ya – Dünya’ya yatırım ve yaşam fırsatları sunmaktadır.

Haber Merkezi

Beykoz’un büyükleri uzun bir aradan sonra sokakta
Önceki Beykoz’un büyükleri uzun bir aradan sonra sokakta
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)