Güncel

Beykoz’da ki villa tarafları karşı karşıya getirdi

Beykoz’da ki villa tarafları karşı karşıya getirdi
31.07.2017 17:09
| | |
4997

Ebru Yaşar'ın eşine, Beykoz’daki bir villanın satışına aracılık etmesi sonucu, 'silahla tehdit ve nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla dava açıldı.

Şarkıcı Ebru Yaşar'ın eşi Necat Gülseven ile Türkiye'nin önde gelen bir bakliyat firmasının sahipleri, İstanbul Beykoz'da satışı yapılan bir villa nedeniyle karşı karşıya geldi.

İddialara göre İbrahim A. (30) İstanbul Beykoz'da bir villa almak istedi. Necat Gülseven'in bir arkadaşına ait villanın satışı için 7.5 milyon TL'ye anlaşıldı. Yine İbrahim A.'nın iddiasına göre ödemenin 3 milyon 160 bin TL’lik kısmı banka yolu ile 4 milyon 640 bin TL’lik kısım ise Necat Gülseven'e verildi. Haziran 2016’da başlayan ödeme süreci Kasım ayında tamamlandı.

Ödeme sonrası bir türlü tapuyu alamadığını belirten İbrahim A., Gülseven hakkında 'silahla tehdit, nitelikli dolandırıcılık ve yağma' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Tapu ve villa üzerinde tedbir olduğuna dair gönderilen mahkeme kararının sahte olduğu belirtildi. 

Gülseven'in avukatı Aydın Mollaoğlu ise, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçede, öncelikle kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmesini istedi. 7 Haziran tarihli dilekçede, suçlamalara ilişkin ise özetle “İddialar soyut ve mesnetsiz. İleri sürülen iddialar kendi içinde çelişkili ve iftiradır” denildi.

Başvuruda, müvekkili G.’nin İbrahim A.ya bir borcu olmadığı gibi A.’nın babası ve amcasının müvekkiline borçlu olduğu öne sürüldü.

Kaynak: Ajanslar

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Villa, Taraf, Satış, Sahte Tapu, Ebru yaşar, Necat Gülseven, Şarkıcı, Aydın Mollaoğlu, İddia


DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"