Beykoz’da ki PTT ATM’sine gidince şok oldu

  • Güncelleme: 24.08.2016 19:51
  • Okunma: 9177 kez
  • Yorum: 0
Emekli maaşı hesaplarına yatan bazı kişiler Beykoz’da ki PTT’nin ATM'sine gittikten sonra şoke oldu.
Beykoz’da ki PTT ATM’sine gidince şok oldu

Dolandırıcılar, ATM'lere kurdukları düzeneklerle çok sayıda kişinin hesaplarını boşalttı. PTT'den yapılan açıklamada ise, yaşanan sorunun yaygın olmadığı, oluşan zararın giderileceği vurgulandı.

Adının yazılmasını istemeyen kişi, şunları söyledi: "Geçtiğimiz pazar günü Beykoz'da PTT ATM'sine uğradım. Kartımı ATM'ye yerleştirdim. Baktım hesabımda param vardı. Maaşımı çekmek isterken, sistemsel bir sorun olduğu belirtilerek, ödeme yapılamayacağı yazısı çıktı. Ben de kartımı aldım oradan ayrıldım. O akşam kartımla birkaç yerde alışveriş yaptım. En son birde bir kahve içmek için oturdum. Mağaza görevlisine kartımı uzattım ancak işlem yapılamadığı söylendi."


Çok sayıda mağdur geldi

Aynı kaynak açıklamasının devamında, "Pazartesi günü Beykoz PTT şubesine gittim. Orada kartımın bloke edildiği bilgisini aldım. Şube müdürü ile görüştüm. Konu ile ilgili dilekçemi yazıp ilgililere verdim. Oradan aldığım bilgiye göre, benim param Büyükçekmece tarafında bir yerden çekilmiş. Ben şubeden ayrılmak üzere, benzer sorunu yaşayan başka kişiler de geldi. Onlar da, kendilerinden habersiz paralarını çekildiğini söyledi. Bir anda çok sayıda şikayetçinin bir araya geldiğini gördüm" dedi. 

PTT yetkilisi: Mağduriyet gideriliyor

Konu ile ilgili PTT yetkililerinden edinilen bilgiye göre, emeklilere ait paraların başka kişilerce çekilmesi olayı yaygın bir biçimde yaşanmadı. 

Aynı yetkili, sorun ile ilgili "lokal bir sorun yaşandı" ifadesi kullanırken, açıklamasının devamında, "Zaman zaman bu türden dolandırıcılık olayları olabiliyor maalesef. Bu durumu yaşayan müşterilerimizin mağduriyeti tamamen gideriliyor. Bu konuda hiçbir sorun yaşanmaz. PTT olarak, en modern ATM'lere sahibiz. Bununla birlikte güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde tutmak için gerekli teknik altyapı yenilikleri yapılıyor" dedi. 

Aynı kaynak, olaya karışan kişiler hakkında ise yasal sürecin başlatıldığını vurguladı.

Hürriyet

Anahtar Kelimeler: Beykoz, PTT, ATM, Emekli, Maaş, Dolandırıcı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz