Talip ERCAN
  • 19/11/2022 Son günceleme: 19/11/2022 00:09
  • 2.563

Daha önce de birçok yerde ifade ettim, son yıllarda oynanan futbol kesinlikle keyif vermiyor…

Hani yaptığımız iş gereği maç takibi, yapmasak da statlara gider miydim o da şüpheli…

7 Yaşında ilk kez Paşabahçe Stadında izlediğim ilk maçlarını heyecanı bile aklıma gelirken 3 ay önceki bir maçı hafızamdan silmiş durumdayım. Bazen televizyon ekranlarında bir spor programında konuklardan birinin bu golün benzeri 2005 yılında falanca takımın maçında da görmüştüm türü açıklamalarını hayretle izliyorum.

Tamam bizim de işimiz maç yorumu ve haberi olsa da hafızamda gereksiz o kadar maçı silmişim ki… Hatta falanca ortamda bana selam veren bir kişi, konuşmaya başlayınca orta yerde, ‘abi sen beni hatırlamadın galiba’ demesine de artık şaşırmıyorum.

Gelelim Beykoz’daki futbol maçlarına… Öncelikle şunu söylemek isterim ki ilçede profesyonel bir takımınız yoksa çok şey kaybedilmiş durumda. Bizde bu yok, en üst lig olan TFF Bölgesel Amatör Ligde ise Kavacıkspor ile temsil ediliyoruz. Ne kadar hazin bir tablo… İlçede 100 yılı devirmiş 2 de spor kulübümüz mevcut.

Beykoz takımı mutlak surette profesyonel liglere dönüş yapmalı, bu nasıl olur, kim halleder, ne yöntem izlenir bilemeyeceğim, ancak bu şart. Yoksa amatör lig takımlarımızda oynayan futbolcuların yıllar önceki ilk hedefleri olan Beykoz’da bir oynasam oradan atlarım bir profesyonel takıma dediği günler çok ama çok geride kaldı.

Hadi diyoruz futbol maçları soğukta rüzgarda fazla izlenmiyor, iddialı bir takımımızın maçı olsa neyse de vasat bir maçı izlemek artık ıstırap haline gelmeye başladı.

Hadi diyorum salon sporlarına bir geçiş yapayım, soğuktan da kurtulmuş olurum, onda da sayılı takımlarımız var ve tamamına yakımı ilçe dışındaki salonlarda maçlarını oynamak zorunda.

Koca Beykoz’da bir tek İBB’ye ait Recep Şahin Köktürk Spor Salonu var… Okul sporlarını saymayın o başka konu başlığı… Oysa Beykoz’da müthiş bir basketbol sporuna ilgi vardı, halen de yok değil. Kızlar genelde voleybola yönelmekte ama erkeklerde de Basketbola ilgi çok fazla.

Beykoz’da yıllardır resmi maçların oynandığı tek spor salonunun olması ne kadar da acı… Bunda Beykoz’u yöneten Belediye Başkanlarının suçu çok… Ne kadar gereksiz yerlere ne kadar çok aciliyet gerektirmeyen tesisler yaptılar ancak, bir sor salonunu kimse düşünmedi. Yazık hem de çok yazık diyorum…

Yazarın Yazıları