Beykoz'da kesin hayır çıkacak

  • 0
  • 8181
Beykoz'da kesin hayır çıkacak
Beykoz'da kesin hayır çıkacak
Beykoz'da kesin hayır çıkacak
Beykoz'da kesin hayır çıkacak
Beykoz'da kesin hayır çıkacak
Beykoz'da kesin hayır çıkacak
Beykoz'da kesin hayır çıkacak
Beykoz'da kesin hayır çıkacak

CHP Beykoz'un anayasa hayır programları devam ediyor. Çavuşbaşı'ndaki programda konuşan İlçe Başkanı Taştan, "Beykoz'da kesin hayır çıkacak" dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen, Beykoz Çavuşbaşı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Çavuşbaşı Cumhuriyet Caddesi'ndeki Kenan Başaran Düğün Salonu'nda düzenlenen yeni anayasaya hayır toplantısına parti yöneticileri, Meclis Üyeleri, Beykozlu vatandaşlar ve ilçe dışından çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın başlangıcından önce Çavuşbaşı Fatih Mahallesi'nde esnafı ziyaret eden, Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen, anayasa değişikliğine hayır demek için vatandaşlardan destek istedi ve çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Beykoz'da hayır kesin çıkacak" dedi.

"Beykoz'da kesin hayır çıkacak!"

Başkan Mahir Taştan, "Bizler her noktada tek tek bunu anlatmak, insanlarımıza duyurmak zorundayız. Bugüne kadar 2 bin tane kapı çaldık. 2 bin tane eve girdik. Beykoz'da hiç umut kaybetmeyip, şunu söylüyorum; 'Beykoz'da hayır kesin çıkacak. Hepiniz bunun bilincinde olarak çalışmaya son hızla devam etmeliyiz. Kadın ve Gençlik Kollarımızı, Meclis üyelerimizi kutluyorum. Yılmadan ve yıkılmadan çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Bu anayasa bizim temelimize aykırıdır"

Başkan Mahir Taştan'ın ardından CHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen, katılımcılara konuştu. Av. Pekşen, "Getirilmek istenen sistem bizim temelimize aykırıdır. Demokrasi, cumhuriyet kavramları kaldırılıyor" şeklinde konuştu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yargılanan Rıza Sarraf davasıyla ilgili Uğur Dündar'ın programında yaptığı bazı açıklamalara değinen Trabzon Milletvekili Av. Pekşen, "Uğur Dündar bir gün programında beni konuk etmişti. Sonrasında da Rıza Sarraf davası gündeme geldi." cümleleriyle başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

"Dosyada 101 bürokratın adı geçiyormuş"

Pekşen, "Uğur Bey, bana Sarraf davasını sordu. Nedir bu dedi. Dedim ki bu davanın iki tane önemli yanı vardır. Bir, bu dava Türkiye'nin önüne konulacak mı, konulacaksa ne zaman konulacak? Dava belli bir aşamaya kadar geldi. Savcı iddialarını tamamladı. Dosya oluştu, mahkeme artık yargılamaya başlayacaktı ki, dosyada 101 hükümet çalışanının adı geçiyormuş. Tam yargılama başlayacak, anayasa değişikliği Türkiye'nin gündemine oturdu. Bir anda mahkeme 10,5 ay sonrasına ertelendi. Amerikan Ceza Adaleti tarihinde ilk defa oldu. Sarraf davası Türkiye'deki 101 bürokratı ve siyasetçiyi hedef alan bir davadır." dedi.

"Herkes FETÖ'ye yalakalık yaparken, ben mücadele ediyordum"

Türk Hava Kuvvetleri'nin Rus savaş uçağını düşürmesiyle ilgili düşüncelerini katılımcılarla paylaşan Milletvekili Pekşen, "Suriye, Lahey Adalet Divanı'na bizimle ilgili suç duyurusunda bulundu. Birkaç zaman sonra buna Mısır'da eklendi ve dedi ki Türki roro gemileri Mısır'daki muhaliflere silah taşıyorlar dedi. Hemen arkasından bildiğimiz o uçak düşürme hikayesi oldu. O zaman ne dedim ben? Bizim hava kuvvetlerimiz bizim hava sahamızda vuruldu diyorsa doğru söylüyordur. Çünkü bu insanların avukatlığını Balyoz davasında yaptım. Balyoz davasında herkes FETÖ'ye yalakalık yavşaklık yaparken, sizin bu hemşeriniz onlarla mücadele ediyordu. 1999 Yılından beri FETÖ'yle mücadele ediyorum. Orada da meydanlardaydım." ifadelerini kullandı.

"İş o kadar kolay değil, keşke o kadar kolay olsaydı"

Yaklaşık bir saat devam eden "Yeni Anayasaya Hayır" programında Av. Haluk Pekşen, konuşmalarına şöyle devam etti:

"Bu anayasa kabul edildiği zaman ya bu anlaşmayı kabul edersin ya da hapsi boylarsın dönemleri o zaman başlayacaktır. Siz haberiniz bile olmayan uluslararası bir anlaşmaya imza atarsınız. Parlamento güçlü bir parlamento oldu diyorlar ya şimdi. Ortalama bir zeka ile bunu düşünelim. Parlamento gitti bir yasa yaptı, Cumhurbaşkanına gönderdi. Cumhurbaşkanı imzalamadı, bekletti. İstediği kadar bekletiyor ve her hangi bir cezası da yok. Ne parlamento kalmıştır, ne yasama ve yürütme kalmıştır, ne de kuvvetler ayrılığı kalmıştır. Peki bunları ben neden size anlattım? Konuştuğumuz aslında anayasa değil, ülkenin geleceğini konuşuyoruz. İş o kadar kolay değil, keşke o kadar kolay olsaydı. Çok daha riskli bir süreci konuşuyoruz."

Katılımcılara CHP Beykoz İlçe Örgütü'nün ikramı olarak lokma tatlısı dağıtıldı.

Haber Merkezi

Kaşıtoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile açılışta buluştu
Önceki Kaşıtoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile açılışta buluştu
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz