Beykoz'da kentsel dönüşümün tarafları buluştu

  • 17.03.2022 21:16
  • Güncelleme: 17.03.2022 21:16
  • Okunma: 5159 kez
  • Yorum: 0
Tokatköy'de başlayan kentsel dönüşümün tarafları Beykoz Belediyesi ve vatandaşlar bir araya geldi.
Beykoz'da kentsel dönüşümün tarafları buluştu

Beykoz Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan  “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” Projesi alanda yaşayan hak sahipleri tarafından boşaltılan binaların yıkımıyla geçen ay başladı.

İlçe sakinlerini depreme dayanıklı konutlarave düzenli sosyal alanlara kavuşturacak projekapsamında hak sahipleriiçin bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Beykoz Belediyesi’nde yapılan toplantıya, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediyesi  Başkan Yardımcısı Engin Köklü, İmar ve Şehircilik Müdürü Emre Genç, Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu ve projeye imza atan mahalle sakinleri katıldı.

Tokatköy sakinlerinin projeyle ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulduğu toplantıda sunum eşliğinde projenin kapsamıve işleyişi hakkında bilgi verildi.

Toplam 776 konut, 47 işyeri

Tokatköy Mahallesi 487 ada, 3 parselde yürütülen ve arazide yıkım çalışmaları devem eden projenin hayata geçirilebilmesi için şu ana kadar 216 vatandaşa kira yardımı, 58 vatandaşa da taşınma yardımı yapıldı.

Beykoz’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan, ilçe sakinlerinin yapımını heyecanla beklediği proje kapsamında 82 bin 792 m2’lik alanda toplam 776 yeni konutun yanı sıra mevcut büyüklüklerine göre 47 iş yeri inşa edilecek.

Projenin tamamlanmasıyla uzun yıllardır imar ve mülkiyet sorunlarıyla anılan ilçenin makûs talihi değişirken depreme dayanıklı sağlam konutlara ve tapularına kavuşan vatandaşlar da yarınlara güvenle bakacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz