Beykoz'da 'kenevir' şoku

  • 0
  • 14259
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku
Beykoz'da 'kenevir' şoku

Beykoz Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen 'Organ Bağışı' konulu toplantıda, muhtarların anlattıkları tüyler ürpertti

Organ bağışı konusunda ilçede bir kamuoyu oluşturmak ve vatandaşları biliçlendirmek adına Beykoz Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplantıda, ilginç bir konu gündeme geldi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu'nun açıklamalarının ardından, söz muhtarlara bırakıldı. Bu sırada mahallelerindeki uyuşturucu sorununu dile getiren muhtarlar arasından Poyraz Muhtarı Ahmet Ersoy, "Beykoz'da kenevir ekimi yıllardır biliniyor" deyince, ortalık karıştı. Toplantıya Kaymakam Ahmet Katırcı'nın davetiyle katılan ve konuşma yapmayacağını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bile dayanamayarak söz aldı ve ilçede kenevir ekimi konusunu ilk kez duyduğunu ifade etti. Mahalle muhtarları ise konunun uzun süredir emniyetin bilgisi dahilinde olduğunu ve hatta son zamanlarda 'arıcılık' görünümü altında, kovanların içine ekildiğinden şikayet etti.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş: “Ben de organ bağışında bulundum”

Beykoz Kaymakamlığı tarafından İBB Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen Organ Bağışı başlıklı toplantıya, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu ve 45 mahalle muhtarı katıldı. İlk olarak söz Müftü Demirtaş'a bırakılırken, Beykoz Müftüsü söze "Ben de organ bağışında bulundum" sözleriyle başladı. Konuşmasında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da bu konuda 'fetvasının' olduğunu hatırlatan Hüseyin Demirtaş, organ bağışında bulunmuş bir Müftü olarak bu konudaki düşüncelerinin net olduğunu söyledi. Ayetlerden de örnekler veren Beykoz Müftüsü Demirtaş, organ bağışı konusunda çağrıda bulundu.

Hüseyin Demirtaş'ın ardından kendisine söz verilen Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu ise organ bağışı konusunda halkın son derece isteksiz davranmasından şikâyet etti. Bedenin toprak olduğunu ve kuyruk sokumu dışındaki organların tamamının yok olduğunu dile getiren Erdoğdu, vatandaşların manevi dünyalarıyla maddi dünyayı yorumlamaya çalıştıklarını savundu. Organ bağışı konusunda kendilerine de çeşitli sorular yönelttiklerini vurgulayan Opr. Dr. Süleyman Erdoğdu, bu soruların asıl muhatabının Beykoz Müftülüğü olduğunu anlatarak, bu konuda bir açıklama yapılmaya da ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

'Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 'kenevir' iddiaları karşısında şaşkınlığını gizlemedi'

Konuşmaların ardından Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı söz alarak, bir konuşma gerçekleştirdi. Toplantı bitiminde ilk olarak organ bağışını yapan kişi de olan Kaymakam Katırcı, toplantı için gelen muhtarlardan sorunlarını dile getirmelerini istedi. Bu sırada muhtarlar, özellikle mahallelerinde yaşanan uyuşturucu sorununa dikkat çekerek, bu konuda kendi başlarına mücadele vermenin zorluğuna işaret etti. Muhtarlar ayrıca ilçede kenevir ekiminin olduğunu da dile getirince, ortalık bir anda karıştı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikibilek, bu konunun gündeme geldiğine ilk kez tanık olduğunu söyleyerek, muhtarlara neden gerekli bilgilendirmeyi yapmadıklarını sordu. Muhtarlar ise emniyet birimlerinin konudan haberdar olduğunu ancak eski bekçilik ve jandarmanın bölgeye hâkim olduğu günlerde, daha rahat olduklarını dile getirdi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise dikkatle dinleyip, not tutmasının ardından hem organ bağışı hem de uyuşturucu sorununa dair ciddi bir çalışma yapacaklarını, bu konuda gayret gösteren muhtarları da destekleyeceğini ifade etti.

Haber Merkezi

Taksici Rahmi, Beykoz'u yasa boğdu
Önceki Taksici Rahmi, Beykoz'u yasa boğdu
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz