Beykoz'da kayıtlar bugün başladı

  • Güncelleme: 10.02.2020 17:46
  • Okunma: 2093 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi ilçe halkının sporla iç içe olması, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 11 branşta spor okulları açıyor.
Beykoz'da kayıtlar bugün başladı

Beykoz’daki çocuk ve gençlerin spor olanaklarını artırmak,  fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak ve yeteneklerini geliştirmek üzere verilecek eğitimlerden 6-16 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak yararlanabilecek.  

Spor okullarında basketbol, voleybol, hentbol, güreş, masatenisi, tenis, karate, taekwondo, cimnastik, kano-kürek ve okçuluk olmak üzere 11 farklı branşta uzman eğitmenler nezaretinde eğitim verilecek.

Yeni nesilleri sokaklarda karşılaşabilecekleri zararlı ortamlardan uzak tutmayı da hedefleyen eğitimler kapsamında okulları dışında yaşıtları ve sporla buluşacak gençler için ilgi alanları doğrultusunda alternatifler hazırlandı.  

Spor okullarında başarılı olan çocuk ve gençler eğitimlerine devam etmek üzere spor okulları ve akademilere de yönlendirilecek.

Kayıtların bugün başladığı spor okullarına Beykoz Belediye Başkanlığı Spor Kayıt Masası, Beykoz Belediyesi Çavuşbaşı Ek Hizmet Binası, Yeni Mahalle Şehit Şerife Bacı Hizmet Binası, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu Ek Hizmet Binası, Beykoz Belediye Başkanlığı Kavacık Hizmet Binası'ndan yapılabilecek.

Spor okullarının eğitimi ise 22 Şubat 2020 Cumartesi günü başlayacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Spor Okulu, Spor Kayıt Masası

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz