Beykoz'da kaybolan kişinin cesedi Sakarya'da bulundu

  • Güncelleme: 12.02.2020 14:07
  • Okunma: 9335 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da ikamet eden ve 30 Ocak'ta kaybolan Murat Ahmet Çalışkan'ın cesedi Sapanca Uzunkum'da bulundu.
Beykoz'da kaybolan kişinin cesedi Sakarya'da bulundu

On gün önce emniyet güçlerine kayıp başvurusunda bulunan Çalışkan'ın ailesi adli tıp morgunda Murat Ahmet Çalışkan'ın cesedini teşhis etti.

Akşam saatlerinde İstanbul'da yaşayan bir aile, cesedi teşhis etmek için Korucuk'a geldi. Ailenin de teşhis etmesi üzerine cesedin İstanbul Beykoz'da yaşayan 48 yaşındaki Murat Ahmet Çalışkan'a ait olduğu belirlendi.

Kafasına sıkılan tek kurşunla öldürülerek yol kenarına atıldığı ihtimali araştırılan Çalışkan için ailesinin 30 Ocak tarihinde kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi. Teşhis sırasında gözyaşlarına boğuan ailenin cenazeyi teslim alacağı, Çalışkan'ın yarın İstanbul Beykoz'da toprağa verileceği belirtildi. Yakınlarının 10 gündür aradığı Çalışkan'ın cinayete mi kurban gittiği, kim tarafından ve nerede öldürüldüğü soruları ise polisin yürüttüğü soruşturma sonunda cevap bulacak.

Olay!

Sapanca Uzunkum Mahallesi'nde ormanlık alanda bir kişinin yerde hareketsiz yattığını gören bölgede köpek eğiten bir avcı, durumu polis ekiplerine bildirmiş, olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, yaptıkları incelemede Murat Ahmet Çalışkan(48) olduğu öğrenilen kişinin hayatını kaybettiğini belirlemişti. Üzerinde bir miktar altın ve para bulunan adamın cesedi, polis ve cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korocuk Kampüsü'ndeki otopsi merkezine kaldırılmıştı. 

Haber Merkezi