Güncel

Beykoz’da kayak keyfi yaşayın...

Beykoz’da kayak keyfi yaşayın...
2014.09.17 00:00
| | |
5890

Beykoz da yeni açılan yapay kayak merkezi The Dome Indoor Ski Center uygun fiyatlarından dolayı talep patlaması yaşıyor...

Dünyanın en ünlü kayak merkezi Courchevel, ilanla Türk müşteri avına çıkarken, Beykoz’da yeni açılan yapay kayak merkezi The Dome Indoor Ski Center uygun fiyatlarından dolayı talep patlaması yaşıyor.

Aylin Löle'nin Akşam gazetesindeki haberine göre, dünya jet sosyetesinin kalbinin attığı Fransa’daki kayak merkezi Courchevel, dergilere verdiği ilanlarla Türk zenginleri çağırıyor. En ünlü kayak merkezlerinden olan Courchevel’deki otelcilerin üye olduğu ve üzerinden rezervasyon yapılan internet sitesi www.courchevel.com, Forbes dergisinin Türkiye edisyonuna verdiği ilanla “600 km ile dünyanın en geniş büyük kayak merkezi”ne müşteri arıyor. Kayak okullarının yanı sıra, ünlü restoranlar ve butiklerin de vurgulandığı ilanda, gece hayatının da muhteşemliğinden dem vuruluyor.
 
Courchevel’e tur düzenleyen şirketlerin başında ise VIP Turizm geliyor. VIP Turizm İletişim Direktörü Müge Emirgil, “Courchevel bizim uzman olduğumuz özel destinasyon. Ancak yeterli kar olmadığından bu bayram kayak gezilerimizi ertelemek durumunda kaldık. Sömestrde gezimiz olacak. 1 Şubat’ta 3 yıldızlı Crystal Otel’de 8 günlük gezimiz kişi başı 2 bin 150 eurodan başlıyor” dedi.
 
12 AY KAYAK KEYFİ
 
Öte yandan, küçük bir bütçeyle kayak yapmak isteyenler ise soluğu Beykoz’da alıyor.“Uludağ’da bile kar yokken Beykoz’da nasıl kayak yapılır” diyenler için hemen belirtelim. 2.5 ay önce açılan The Dome Indoor Ski Center yapay kayak merkezi, 12 ay boyunca kayak keyfi sunuyor. Merkezin kurucu ortaklarından Haluk Ege, “2.5 ayda binin üzerinde ziyaretçimiz oldu. Gelenlerin yarısı hayatında ilk kez kayağı burada yaptı. Şehrin merkezinde olup, ulaşım problemi olmadığı için, hem zaman hem de bütçe açısından fırsat sunuyoruz. Bu da talebi katlıyor” dedi.
 
30 dakikası 70 YTL!
 
Haluk Ege, kayak takımları ve kıyafetleri dahil yarım saatlik kayak keyfinin bedelinin 70 YTL olduğunu belirterek, “Ancak 10’luk paket alınırsa bu rakam 595 YTL’ye, 20’lik paket olursa 980 YTL’ye düşüyor” dedi. Sömestr tatilinde de bir kampanyaya başlayacaklarını belirten Ege, “Bu kampanyamızla her şey dahil 220 YTL’ye 4 derste kayak öğretiyoruz. Bu fiyat dağdaki kayak öğrenme maliyetinin onda biri. Üstelik kredi kartına 5 taksit imkânı da var. Eğitmen ücreti ve kayak malzemeleri de bu ücrete dahil” diye konuştu.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kayak, The Dome Indoor Ski Center

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"