Beykoz'da, Kavacık Dörtyol esnafına çekici darbesi

  • Güncelleme: 11.12.2019 09:06
  • Okunma: 21363 kez
  • Yorum: 11
Üç ay önce Beykoz'un Kavacık Mahallesi Dörtyol Mevkiine, 14-M otobüs hattı için konulan durak esnafın kabusu oldu.
Beykoz'da, Kavacık Dörtyol esnafına çekici darbesi

Güzergaha konulan 14-M otobüs hattı durağının belirsizliği ve yeterli otopark olmaması nedeniyle, alışveriş için bölgeye gelen vatandaşı canından bezdirirken, esnafı da kara kara düşündürüyor.

Bölgeye alış verişe gelen vatandaş, alışverişten sonra çekilen aracını almak için otoparka gitmek zorunda kalıyor.

Gün geçmiyor ki, vatandaş ve esnafla polis arasında tartışma yaşanıyor. Yada mağazalardan çıkan vatandaş aracının çekildiğini görünce feryat figan ediyor.

Bölge esnafı ise mağduriyetini şöyle dile getiriyor:

Buraya durak konulduktan sonra, otobüs duraklarında var olan 10-12 metre alanı kaplayan sarı çizgiler bu durakta yoktur. Üstelik durak hiç belirgin olmadığı gibi korunaklı da değildir.
 

Yıllardan beri alışkın oldukları bu serbest alana aracını bırakıp, 3-5 dakika alışveriş yaparak çıkan müşteriler, çıktıklarında arabalarını bulamayınca şok oluyorlar.

“Durak çizgileri bile yok, ne diye arabam çekilmiş” diye feryat ediyorlar.

Bazen arabası çekilirken fark eden araç sahipleri, polislerle aşırı münakaşalı kavga ediyorlar. Bu durum hem polislere karşı hem de ilgili yöneticilere kin ve nefret oluşmasına yol açıyor.

Sadece arabaları çekilenler değil, esnaf ve mahalle sakinleri de sinir küpü oluyorlar.

Ayrıca çevre esnafı da müşterilerinin hem üzülmelerinden, hem de bir daha bu bölgeye alışverişi terk  etmelerinden çok rahatsız oluyorlar.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (11 Yorum)

Hüseyin Bilirce (8 ay önce)

Koskoca beykozda kapalı. Oturacağı olmayan tek durak herhalde Dörtyolda.. zaten otobüsler seyrek geçiyor. Bir de ayakta bekliyoruz otobüsü. Çekicilerden şikayet eden esnaflara da biraz insaf diliyorum. . Otobüsler geçemiyor yol tıkanıyor. Millet karşıdan karşıya geçemiyor parkedenlerin yüzünden.

Aşkın Sibel Serdar (8 ay önce)

Yol kenarına parkedenlerin keyfi için dönemeyen otobüsler içinde bekliyoruz ki yol açılsın. Müşteri kaybımız var diyenler durak nereye gitsinmiş? Heryer dükkan zaten. Sen olmasan başkasının önüne durak konacak??

Abuuzeeya (8 ay önce)

100 dönüm yerde binlerce aileyi yaşatıp zeminini hazırlayamayanlar utansın. Beykoz değil mi her köşesi ayrı bir rezillik açık hava tımarhanesi gibi olduk

Ruhi (8 ay önce)

Arkadaşlar merhaba siz Bayramoğlu dönerin ordan araba çekildiğini gördünüz mü hayır göremezsiniz orda oluşan trafikte en az 15dakika bekliyoruz sebebi ise Bayramoğlu donerin ensesi kalın esnaf arpayı iyi veriyor polise o yüzden kimse ordan araç alamıyor ama Dörtyol'da ben arabamı özemegin önüne park ettim ayakkabı alıp cikicaktim polis hem ceza yazmış hemde aracı çekiyordu otobüs durağı mi idi orası hayır

Esat Tekin (8 ay önce)

Üzücü ama alışveriş noktasında doğru bir tesbit. Bende son 1-2 senedir ne dört yol ne hasan yavuz nede carrefour’un bulunduğu caddeden alış veril yapmıyorum. Polisle uğraşacağıma, gidip hisar migros veya carrefour’dan veya ümraniye’den otopark sorunu yaşamayacağım yerden alışveriş yapıyorum. Bu gidişle esnafla polis karşı karşıya gelir.

Mehmet (8 ay önce)

Dörtyol ve Kavacık genelinde daha çok çekici olmalı. İkinci sıraya park edip bunuda doğal sananlar için ayrıca Serpil sokaktaki kafelerin önüne karşılıklı park edenler için gerekiyor özellikle. Tabi belediye ve trafik denetleme ekipleri park sorunları için birlikte çözüm üretmeli aslında. Ama Beykoz Belediyemiz maalesef aşırı duyarsız bu konuda. Sadece plastik duba çakarak çözüm ürettiğini sanan bir belediyecilik yetersiz kalıyor.

hakan kutay (8 ay önce)

Kesinlikle noktasından virgülüne kadar katılıyorum.Çocuğunu hastaneye acil tedavi için getiren vatandaşın arabasını çektiler.Adam hasta çocukla arabasını mı almaya gitsin çocuğu lamı ilgilensin.Ayrıca esnafa da çok büyük zararı var.

Tuğba Alpay Hiçyılmaz (8 ay önce)

Dörtyolda araba parketmesinler!! Yıllardır dörtyol merkezde yol kenarına park etmiş arabalara çare bulamadılar.. park eden araçlar yüzünden otobüsler manevra yapamıyor, dönemiyor.. iki otobüs karşı karşıya gelse trafik felç oluyor... minübüsler bile zor geçerken ...

Abdülselam (8 ay önce)

Biz de Kavacık otağtepe de esnafız ve otobüs durağından çok şikayetçiyiz müşteri araçlarımız çekiliyor biz de ticari anlamda kayıp yaşıyoruz mağduruz bu konuda yetkililerden durağan başka bir tarafa alınmasını istiyoruz değerli kaymakam bey ve belediye baskanimizdan rica ediyoruz.kavacik esnaflari adina saygilarimizla.

Abdullah Öztürk (8 ay önce)

Bu haberi yapanlara çok çok teşekkür ediyoruz. "Şu kırtasiyeden 10 liralık alışveriş yapmıştım. 4-5 dakika sonra çıktığımda, arabam çekilmişti. 10 liralık alışveriş için yüzlerce lira ceza ödedim. Durak olduğunu gösteren sarı çizgiler bile yok. Buraya alışverişe gelen yabancılar, buranın durak olduğunu nereden bilsin ki? Resmen halka tuzak bu! Yazık günah... Yâ Sarı çizgiler çizilinceye kadar ceza kesilmesin. Veya bu durak buradan kaldırılsın."

AHMET (8 ay önce)

KAMUYA ACIK ALANLAR KİMSENİN BABASININ MALI DEGİL DEVLET GEREYİNİ YAPIYOR YAPACAKTA BİZ ÇOK MEMNUNUZ...

Yorum Yaz