Beykoz’da karne heyecanı yaşandı

  • Güncelleme: 18.01.2019 16:32
  • Okunma: 3135 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören 42 bin öğrenci yarıyılın gelmesiyle karne heyecanı ve tatil sevinci yaşadı.
Beykoz’da karne heyecanı yaşandı

2018-2019 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatilinin başlaması dolayısıyla Göksu Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu’nda tören düzenlendi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay yarıyıl törenine katılarak öğrenci ve velilerin sevincini paylaştı.

Kaymakam Katırcı: “Teknolojiyi kullanacağız ama bağımlı olmayacağız”

Törende öğrenci ve velilere hitap eden Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Karneyi sadece çocuklarımız değil aynı zamanda bizler de, öğretmen ve velilerimiz de almış oluyor. Bizim asli görevimiz çocuklarımızı güzelce yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaktır. Bugün alacağınız karne ile eksikleri göreceksiniz ve ikinci yarıda telafi edeceksiniz. Teknolojiyi kullanacağız ama asla bağımlı olmayacağız.” dedi. 

Kazım Bozbay: “Çocuklarımızı başka öğrencilerle kıyaslamayalım”  

Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise: “Birinci karne dönemi vesilesiyle ikinci yarıya daha iyi başlangıç yapacaksınız. 15 günlük sömestr tatilinde bolca kitap okuyup dinlenin. Çağımızın en önemli sorunlarından biri teknoloji bağımlılığıdır. Sokak oyunları neredeyse bitti. Çocuklarımızı biraz daha doğa ile buluşturup teknolojide uzaklaştırmamız gerekiyor.  Bir de çocuklarımızı başka öğrenciler ile sakın mukayese etmeyelim. Her öğrencimizin kapasitesi farklıdır. Bu hataya düşmeyelim.” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de öğretmen ve öğrencileri gayretli çalışmaları dolayısıyla kutlayarak iyi bir tatil dönemi diledi.

Konuşmaların ardından öğrenciler gösteriler sundu ve karne dağıtımı yapıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Karne, Kazım Bozbay

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz