Spor

Beykoz'da Karma Dövüş Şampiyonası

Beykoz'da Karma Dövüş Şampiyonası
20.12.2017 08:39
| | |
5821

Foto galeri

Bir birinden farklı sportif faaliyetler imzasını atan Beykoz bu kez dünya çapında bir şampiyonaya ev sahipliği yaptı.

Toplam 13 Ülkenin katılımı ile gerçekleşen Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde yapıldı.

Şampiyonanın Beykoz da düzenlenmesi için Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük ve Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Habip Küçükseymen yoğun çaba sarf ettiği kaydedildi.

Müsabakalardan arta kalan zamanlarda sporcular Beykoz'un tarihi ve kültürel yerlerini gezme fırsatı buldu.

Öte yandan şampiyonada Okulun Mehteran Takımının yaptığı gösteri ve mini konseri katılımcı ülke sorumluları ve sporcularca ilgiyle takip edildi.

16-17 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlenen organizasyona toplam 13 ülkeden 72 sporcu katıldı. Başarılı olan sporcular madalya ile ödüllendirildi. Şampiyonanın ardından açıklamada bulunan Beykoz İlçe Gençlik Hizmetler ve Spor Müdürü Bülent Küçük, "şampiyona kapsamında görev yapan herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Beykoz ilçemizde bir ilke daha imza atılmasının gurur ve heyecanını hep birlikte yaşadık. Bundan sonra da ilçemize Uluslar arası şampiyonalarını kazandırma yönünde çaba sarf edeceğiz" diye konuştu.

Şahinkaya'da bulunan Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki şampiyonaya;  Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz,  Maden İş Sendikası Başkanı Nurettin Akçul, Dünya Karma Dövüş Sanatları Federasyon Başkanı  Dr. Hasan Zamani, Türkiye Karma Dövüş Sanatları Federasyon Başkanı Bahattin Özdemir gibi isimler izledi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Bülent Küçük

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"