Beykoz’da kardeşlik… Bu ramazan ve her ramazan

  • 0
  • 3859
Beykoz’da kardeşlik… Bu ramazan ve her ramazan
Beykoz’da kardeşlik… Bu ramazan ve her ramazan
Beykoz’da kardeşlik… Bu ramazan ve her ramazan
Beykoz’da kardeşlik… Bu ramazan ve her ramazan
Beykoz’da kardeşlik… Bu ramazan ve her ramazan

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, onbir ayın sultanı Ramazan’ın yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaşatmak için hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan “Beykoz’da Ramazan Kardeşliği” projesine imza attı.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları tarafından “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” şiarıyla geçen yıl başlatılan “Beykoz’da Ramazan Kardeşliği” projesi bu yıl da devam ediyor.

Bu ramazan ve her ramazan                              

Ramazan’ın dayanışma ve yardımlaşma ruhunu pekiştiren, “Bu Ramazan ve Her Ramazan” sloganıyla başlatılan iyilik projesinde her bir hayırsever bir aileyle kardeş kılındı.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü

Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören projesi kapsamında yardımseverler, Ramazan ayında, bayramda ve sonrasında bu ailelere çeşitli ziyaretlerde bulunarak ihtiyaçlarını karşılayacak.

300 kişi kardeş aile oldu

İhtiyaç sahibi 300 ailenin bilgilerinin yazdığı kartlar, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Murat Aydın başta olmak üzere belediye başkan yardımcıları, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ile esnaf ve iş insanlarına dağıtıldı.

Her bir yardımseveri bir aileyle kardeş yapan projede yardımseverler, fitre/zekât verebilecek, aileleri evlerinde iftara davet edebilecek, birlikte dışarıda iftar yapabilecek, çocuklara bayramlık alabilecek veya ailenin ihtiyaçları doğrultusunda destek olacak.

Beykoz’un her köşesinde birlik sofraları kurulacak

İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, “Güzel Beykoz’umuz huzurun, barışın ve kardeşliğin en yüksek olduğu ilçelerin başında gelir. Beykoz’un her köşesinde birlik ve beraberlik içinde sofralar kurulacak, birlikte iftarlar yapılacak ve insanlarımız arasında medeniyetimizin zarafet ve nezaket değerleri olan dayanışma, dertleşme ve paylaşma gibi çok güzel paylaşımlar olacak. Bizde bu vesile ile ikincisini düzenlediğimiz “Beykoz’da Ramazan Kardeşliği” projemiz ile bu yıl 300 ailemizi 300 gönlü güzel gönüllülerimize emanet ettik. Ailelerimizle kardeşliği paylaşan gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber Merkezi

İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Önceki İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Seçimde 2. tur başladı... Beykoz'da yoğun katılım
Sonraki Seçimde 2. tur başladı... Beykoz'da yoğun katılım
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz