Spor

Beykoz’da kardeş mücadelesi

Beykoz’da kardeş mücadelesi
23.09.2015 18:31
| | |
15721

Foto galeri

İstanbul Mahalli Voleybol Liglerinde Beykoz ilçesini temsil edecek olan iki temsilcimizin müsabakasının adresi Recep Şahin Köktürk Spor Salonu oldu.

Beykoz Belediyespor ile Beykoz Kartalları SK Takımlarının mücadelesi tribündeki az sayıdaki izleyiciye heyecanlı anlar yaşattı. Maçta 3-2 galip ayrılan taraf Beykoz Belediyespor takımı oldu.

İstanbul Mahalli Liglerinde Genç Kızlar kategorisinde lige girecek olan iki ekibin de ikinci hazırlık maçı konumunda olan mücadele maç boyunca iki takım arasında gel-gitler şeklinde yaşandı. Bir birlerine karşı üstünlük kurup bunu oyun geneline yayamayınca ortaya uzun seyirli bir mücadele çıktı.

Beykoz Belediyespor ilk sette rakibi karşısında üstün bir görüntü çizerken, maçı 3-0 alır gibi konuşulmaya başlandığı anda ikinci sette oyuna ortak olan ve hücumlardan çok sayı üreten Bir Beykoz Kartalları takımı çıktı. 8-0'lık bir seri ile ilk teknik molaya giden siyah-beyazlı ekip ikinci molaya 18-10 girip farkı koruyunca set sonunda 25-20'lik skor ile 1-1 eşitliği yakaladı.

Üçüncü set diğer setlere göre dengeli başladı, Belediyespor ilk teknik molaya 8-7 önde girdi, ikinci molada 16-13 üstünlük sağlasa da rakibine yakalandı 18-16. Son bölümde özellikle sol hücum bölgesinden etkili ataklar geliştiren Boğazın İncileri seti 25-22 alıp durumu 2-1 lehine çevirdi.

4.Sette de çekişme devam etti, ilk teknik molaya 8-7 Beykoz Kartaları üstün girdi, ikinci bölümde üst üste yaptıkları servis hataları ile Beykoz Belediyespor'un moral bulmasına karşımn ikinci teknik molaya 16-11 önde giren Beykoz Kartalları oldu. Bu bölümde Boğazın İncilerinde Mina ve İlayda öne çıkan isimler oldu. Set sonunda 25-21 ise skorda siyah-beyazlıların üstünlüğü yazılı idi.

Maçın 5. ve final setinde Ceren Bayrak ile bulduğu sayılar ile ağırlığını hissettiren Beykoz Belediyespor 15-11'lik set sonu ile maçtan 3-2 galip ayrılmasını bildi.

Müsabakanın ardından görüşlerini açıklayan Beykoz Belediyespor Antrönörü Aykut Aydın, "Takımımız bugün kolay alacağı maçı zora soktu. Bu bizim ikinci müsabakamız idi, TED İstanbul Koleji Takımını 3-1 ile geçmiştik. Bu günkü müsabakadan oyuncularım fazlası ile ders çıkaracaktır" diye konuştu. 

Beykoz Belediyespor'a 3-2 mağlup olan Beykoz Kartalları SK Antrenörü Erhan Er ise müsabakanın kendileri için iyi bir deneyim olduğunu söylerken, Maçta kopuk, kopuk oynadık, üstün olduğumuz anlarda bunun devamını getiremedik. Fazlası ile servis hatası da yapınca müsabakayı mağlup tamamladık. Bu maçta eksik yönlerimizi bir kez daha gördük. Çalışmalarımızda bu konuya eğileceğiz" şeklinde konuştu.

SALON: Recep Şahin Köktürk

HAKEMLER: Damla Köse-Eray Gülsüm

BEYKOZ BELEDİYESPOR: Ceren Bayrak, İlayda , Ceren Köse, Mina, Büşra, Hümeysa, Ece Ceren, Zeynep, Aleyna

ANTRENÖR: Aykut Aydın

BEYKOZ KARTALLARI: Yasemin-Büşra-Ebru-Demet-Yaren-İrem-Yaren-Melek-Özge-Şevval-Yağur Sevgi

ANTRENÖR: Erhan Er

SETLER: 25-18 / 20-25 / 25-22 / 21-25 / 15-11

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz Belediyespor, Beykoz Kartalları, Voleybol, Aykut Aydın, Erhan Er

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"