Beykoz'da kara gün! Zarar 7 milyon TL

  • Güncelleme: 06.01.2014 00:11
  • Okunma: 13525 kez
  • Yorum: 0
İlk etapta sosyete pazarıydı. Haftanın belirli günleri açılıyordu… Pazar hukuk engeline takılınca bu kez Sosyete çarşısı olarak planlandı. 174 adet dükkan kuruldu… Ve hepside toplumun ihtiyaçlarına cevap veriyordu
Beykoz'da kara gün! Zarar 7 milyon TL

Yaklaşık altı ay önce daha modern bir görüntüyle hizmet vermeye başlayan Dedeoğlu Sosyete Çarşısı’nda bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangına Beykoz, Ümraniye ve Üsküdar ekipleri müdahale etti.

Mustafa Yeşilbaş'ın kurduğu sosyete pazarı sabah 05.00 sularında çıkan yangınla kül oldu. Yaşanan felakette can kaybı yaşanmazken, maddi hasarın ise büyük olduğu belirtildi.

Yangının çıkış nedeniyle ilgili olarak, elektrik tesisatından çıkmış olabileceği üzerinde durulurken, bir dükkânda sobanın açık bırakıldığı da söyleniyor. Diğer yandan bazı dükkan sahiplerinden alınan bilgide ise çarşının elektrik tesisatının çok sağlıklı olmadığı bilgisi verildi.

Mustafa Yeşilbaş Hastaneye kaldırıldı…

Diğer yandan sabah saat 05.00’da başlayan yangını haber alan çarşı sahibi Mustafa Yeşilbaş’ın olay yerine geldikten sonra fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldığı bilgisine ulaşılırken, itfaiye araçlarındaki suyun yangına müdahalede yetersiz kaldığı ve İski tankerleriyle araçlara su takviyesi yapılarak yangına müdahale edildi.

Çarşı’da bulunan 174 dükkanın hiç birisinin sigortası olmadığı fakat bununla birlikte Mustafa Yeşilbaş’ın Çarşı’yı komple sigorta yaptığı gelen bilgiler arasında.

174 işyeri bulunan çarşıda yaklaşık 170 işyeri kullanılamaz hale geldi. İşyeri sahipleri gördükleri manzara karşısında gözyaşlarını tutamazken birbirlerine sarılarak teselli bulmaya çalıştılar.

Beykoz Çubuklu'da bulunan "Sosyete Çarşısı"nda saat 05.00 sıralarında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıkmış olabileceği belirtilen  yangın önce bir işyerinde başladı ardından diğer işyerlerine sıçradı. Genel olarak giyim eşyaları bulunan işyerlerini saran alevler kısa sürede büyüdü. Alevler itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda kontrol altına alınırken, yangın haberini alan işyeri sahipleri olay yerine koştu.ARŞISINDA YANGIN

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

Yangın yerine gelen dükkân sahipleri gördükleri manzara karşısında şoka girerken bazıları gözyaşlarını tutamadı. İşyeri sahiplerinden Ahmet Asmaz, "sabah 05.00 sıralarında başlamış. Elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor. Dükkanların çoğu yandı" diye konuştu. 

MND Süt ürünleri sahibi Alev Zegerek’te, yangın haberini sabah saatlerinde aldığını ve olay yerine geldiğini söylerken gözyaşlarını tutamadı. Çarşıda işyeri bulunan kadınlar da sarılarak  teselli etmeye çalıştı. Toplam 174 işyeri bulunan çarşıda 170'e yakın dükkan küle döndü. Olay İnceleme ekipleri de küle dönen çarşıda detaylı bir inceleme yaparken, yangının kesin çıkış nedeni yapılan incelemenin ardından ortaya çıkacak. Altı yedi milyon olduğu söylenen maddi zararın kesin tespiti de çalışmalardan sonra yapılacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz