Beykoz’da kar muhalefeti ve sakin bir gün

  • Güncelleme: 24.02.2019 18:45
  • Okunma: 12851 kez
  • Yorum: 0
Dün sabah saatlerinde Beykoz’u teğet geçen kar yağışı akşam saatlerinde kendini iyice hissettirmişti.
Beykoz’da kar muhalefeti ve sakin bir gün

İş çıkış saati olması nedeniyle trafikte zaman zaman sıkışmalar yaşandı. Bazı araçlar yollarda kalırken, bazılar da ilerlemekte zorlandı.  

Bugün ise Beykoz tamamen bembeyaz oldu.

Bugün ise Pazar günü olması sebebiyle sokaklar sakindi. Araç trafiği yok denilecek kadar azken, sokakları bomboş gören çocuklar ara sokaklarda kartopu oynamayı tercih etti.

Kavacık sakin bir gün yaşadı. Ana arterlerde zaman zaman hareketlilik gözükse de ara sokaklarda araçlar büyük oranda park halindeydi. Bunu fırsat bilen çocuklarsa Beykoz’da güzel bir gün geçirdi. Doyasıya kartopu oynayan çocuklar Beykoz’da sakinliğin keyfini yaşadı.

Beykoz’da şehrin birçok yeri beyaza büründü. Kar yağışının etkili olduğu yerlerde vatandaşlar sokağa çıkarak karın tadını çıkarttı. Beykoz Elmalı Mahallesi'nde de vatandaşlar sokağa çıkarak karın keyfini sürdü. Bazı vatandaşlar kartopu oynarken bazı vatandaşlar ise kızak ile kar üzerinde kaydı. Kar nedeni ile bazı sokak ve caddeler trafiğe kapanırken, bazı araçlar ise kar üzerinde ilerlemekte güçlük çekti. Bazı araçlar karda patinaj çekerken, bazı araçlar ise kar üzerinde kaydı.

Okulların tatil olması istendi

Kar yağışını gören Yaren ve Ela kardeşler sokağa çıkarak poşet üzerinde kaydı. Yaren ve Ela kardeşler çok kar yağdığını ve Validen okulları tatil etmesini istediklerini belirterek, "Kar çok güzel ve eğlenceli, 2016 yılında da kar yağmıştı o zaman yine böyle kar üzerinde kaymıştık. Vali amcadan okulları tatil yapmasını istiyoruz" dedi.

Vatandaşlara keyifli anlar yaşadı

57 yaşındaki bir vatandaş gençliğini tekrar yaşadığını belirterek, "Şuan Beykoz Elmalı Mahallesi'ndeyiz, çocuklar için çok iyi oldu, tatil olsun olmasın, bu karı gördük ya Allah'a bin şükür olsun. Hem mikroplar kırılır, hem sağlığımız yerine gelir, hem de çocuklar eğleniyor hem de biz eğleniyoruz. Gençliğimiz aklımıza geldi" diye konuştu.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kar, Kavacık