Beykoz'da kar kalınlığı 40 santimetreyi geçti

  • Güncelleme: 08.03.2020 16:57
  • Okunma: 18277 kez
  • Yorum: 0
İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Beykoz'da kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı.
Beykoz'da kar kalınlığı 40 santimetreyi geçti

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul genelinde etkisini iyice gösteren kar yağışı nedeniyle Beykoz'da kar kalınlığı 40 santimetre olarak ölçülürken, yüksek kesimlerde ise bir metreyi bulduğu belirtildi.

Büyükşehir ve Beykoz Belediyesi, geceden itibaren vardiya halinde binlerce personeliyle İstanbul'da ve ilçe genelinde hayatın devam etmesi için görev yaptı.

Ana arterlerde İBB ile ortak çalışan Beykoz Belediyesi, mahalle ve ara sokaklarda da kar yağışı ve buzlanmaya karşı aldığı önlemler ile sıkıntılı durum yaşanmadı. Akşam saatlerinden bu yana kenti esir alan kar yağışına karşı 5 büyük kar küreme ve tuzlama aracı, 3 kamyonet tipi küreme ve tuzlama aracı, 9 jcb, 2 grayder ve 9 tuz nakil aracı, 1 paletli ekskavatör ve 2 loder kullanıcı ekipleriyle sahada çalışmalarına devam ediyor.

İl genelinde fırtına ve kuvvetli yağış nedeniyle AKOM WhatsApp ihbar hattına gelen müracaatlar, Beyaz Masa ekipleri tarafından yönlendirildi. Deniz trafiği durduruldu. Metrobüs seferleri artırılırken, metro 06.00'ya, marmaray 01.00'e kadar hizmet verdi.

Büyükşehir Belediyesi ana yollarda akşam saatlerinden bu yana devam eden kar küreme ve temizleme çalışmaları kapsamında 26 bin 264 ton tuz ve 10 ton solüsyon kullandı. 

Kar yağışının bu gece azalması beklenirken, yarın aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Kar, Yağış, Kalınlık, Afet, Soğuk

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz