Beykoz’da kar hazırlıkları tamamlandı

  • 0
  • 6847
Beykoz’da kar hazırlıkları tamamlandı
Beykoz’da kar hazırlıkları tamamlandı
Beykoz’da kar hazırlıkları tamamlandı
Beykoz’da kar hazırlıkları tamamlandı
Beykoz’da kar hazırlıkları tamamlandı

Beykoz Belediyesi meteorolojiden gelen kar uyarısıyla birlikte hazırlıklarını tamamladı. İstanbul’da salı gününden itibaren 3 gün süreyle etkili olması beklenen kar yağışına karşı yol açma ve tuzlama ekipleri 7/24 hazır bekletiliyor.

Beykoz Belediyesi karla mücadele çalışmaları kapsamında Beykoz Merkez ve Çavuşbaşı’nda olmak üzere iki ana ekip oluşturdu. Yol açma, iş makineleri ve tuzlama araçlarının yer aldığı ekipler şiddetli kar yağışına karşı 7/24 hazır bekletiliyor. 

Kar alarmıyla dün geceden itibaren tayakkuza geçen ekipler soğuk hava ve buzlanma tehlikesi dolayısıyla sabaha karşı ana yollarda tuzlama çalışması yaptı. Kar uyarısıyla birlikte belediyenin tuz stokları da artırıldı.

Ana yol ve caddelerde İBB ekipleri çalışırken, Beykoz Belediyesi ekipleri vatandaşların hastane, okul ve kamu kurumlarına ulaşımını sağlamak için ara sokaklarda çalışacak.

Belediyede gece nöbetine kalacak olan bir mühendis ve işçi başı da arazideki ekiplerin çalışmalarını koordine edecek. Vatandaşlar 444 66 61 No’lu çağrı merkezini 7/24 arayarak talep ve şikâyetlerini iletebilecek.

Diyaliz Hastalarına Öncelik  

Yoğun kar yağışında yolların ulaşıma kapanması ihtimaline karşı bölgedeki hastane ve sağlık kuruluşlarından ilçedeki diyaliz hastalarının listeleri de alındı. Şayet kar yağışları artarsa yol açma çalışmalarında diyaliz hastalarını yaşadığı mahalle ve sokaklara öncelik verilecek.

Kar yağışına karşı tüm hazırlıkları yaptıklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykoz arazi yapısı itibariyle yüksek kesimler ve dik sokaklardan oluşuyor. Kar yağışı, don ve buzlanma İstanbul’un diğer ilçelerine göre Beykoz’da yaşamı daha fazla etkiliyor. Bu koşullarda çalışma şartlarımız da zorlaşıyor. Vatandaşların mağdur olmaması için tüm önlemleri aldık, iş makineleri ve tuzlama araçlarının yer aldığı gündüz ve gece ekiplerini oluşturduk. Tuz depolarındaki stokları artırdık. İlçe sakinlerinden istirhamım kar yağışının etkili olduğu günlerde toplu taşıma araçlarını kullanmaları. Bu hepimizin hayatını kolaylaştıracak bir tedbir. İlçe sakinlerine uyarılara gösterdikleri hassasiyet ve gösterecekleri hoşgörü için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi. 

Haber Merkezi

TED’den alkışlanacak fair-play!
Önceki TED’den alkışlanacak fair-play!
Beykoz Belediyesi Hatay’da çorba ikramına başladı
Sonraki Beykoz Belediyesi Hatay’da çorba ikramına başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz