Beykoz'da kar alarmı verildi!

  • Güncelleme: 29.12.2014 00:11
  • Okunma: 7958 kez
  • Yorum: 0
​Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla birleşiyor ve Marmara Bölgesi'ndeki sıcaklıkları 14 derece daha düşürüyor.
Beykoz'da kar alarmı verildi!

Yeni yılı beklerken 2014'ün sonlarını yaşadığımız günlerin oldukça soğuk geçeceği yönünde uyarı yapan uzmanlar, Beykoz'un köylerinde yaşayan vatandaşlardan dikkatli olmasını istedi. Ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi sorunların yaşanabileceğine dikkat çeken yetkililer, bu geceden itibaren şiddetli fırtınanın İstanbul'da etkili olacağını kaydetti.

‘İGDAŞ uyardı’ Bacalara dikkat

Ulaşımda kötü hava koşulları nedeniyle aksaklıklar baş gösterirken, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO) bazı seferlerini iptal ettiğini duyurdu. Türk Hava Yolları (THY) de yurt içi ve yurt dışı bazı seferlerini iptal etmek zorunda kaldığını açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise hem Marmara hem de Batı Karadeniz için 'tam fırtına' uyarısı yaptı. Öte yandan İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ) da doğalgaz kullanıcıları için bir dizi önlem ve uyarı yazısı hazırladı. İnternet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, vatandaşların lodosun etkili olduğu günlerde 'baca çekimi' konusunda tedbirli olmaları ve cihazlarının bakımını yaptırmaları istendi. İGDAŞ ayrıca, cihaz ve tesisat bakımını, baca temizletme işi ila tüm bunların kontrollerini 'yetkili kişilere yaptırmaları' yönünde vatandaşları uyardı.

Öte yandan Beykoz Belediyesi de yaşanması muhtemel olumsuzluklara yönelik tüm tedbirlerini aldı. Olası bir durum karşısında Beykoz Belediyesi’nin 444 666 1 nolu telefonundan yardım istenebileceği bildirildi.

Beykoz’da önümüzdeki 3 gün boyunca sıcaklıkların şu şekilde olması bekleniyor:

30 Aralık Salı

Hava kar yağışlı… Sıcaklık, en yüksek 3, en düşük 2 derece…

31 Aralık Çarşamba

Kar yağışlı… Sıcaklık, en yüksek 4 en düşük 2 derece...

1 Ocak Perşembe

Kar yağışlı… Sıcaklık, en yüksek 3, en düşük 2 derece

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kar, Alarm, Uyarı, Beykoz Haberleri