Beykoz’da Kanlıca hep kalemlerin ucunda

  • 16.08.2021 14:44
  • Güncelleme: 16.08.2021 15:44
  • Okunma: 3181 kez
  • Yorum: 0
İon Mimarlık sorumluluğunda kültür dünyasına kazandırılan Kanlıca kitabı raflardaki yerini aldı.
Beykoz’da Kanlıca hep kalemlerin ucunda

Kanlıca Doğa ve Yaşam Derneği üyesi Haluk Ergen’in kaleme aldığı "Kanlıca Kalemimin Ucunda" isimli kitap piyasaya çıktı.

Yazar Haluk Ergen, Kanlıca Meydanında düzenlenen etkinlikte imza günü yaptı. 15 Ağustos Pazar günü Kanlıca İskele Meydanında yapılan imza günü bölge halkından büyük ilgi görürken, imza gününün organizasyonunu Kanlıca Doğa ve Yaşam Derneği Yönetimi üstlendi.

Çok sayıda vatandaş, kitap imzalatmak için kuyruğa girerken, kitabın kapağında, “Haluk Ergen, o eski bir Kanlıcalı Kanlıca’yı ve Kanlıcalıları birde onun ağzından dinleyin.”ifadelerine yer verildi.

Öte yandan “Kanlıca Kalemimin Ucunda” isimli kitabın tebessüm ettirdiği gibi zaman zaman da hüzünlendirdiği ifade edildi.  

Haluk Ergen, “her insanın yaşamı boyunca gördüğü, duyduğu, şahit olduğu olaylar vardır. Bu olaylar insanın kendine has olan anıları da olsa, o zaman diliminde ve o coğrafyada yaşayan yüzlerce, binlerce insanında ilgisini çekebilir ve o coğrafyada yıllar sonra yaşayacak olan yeni neslinde” 

Haluk Ergen kimdir?

1962 yılında Ortaköy’de doğdu. 1968 yılından itibaren Kanlıca da yaşamaya başladı. İlköğrenimini Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu’nda, orta öğrenimini Anadoluhisarı’nda tamamladı. 

Lise eğitimini Paşabahce Ferit İnal Lisesinde alan Ergen, İ.T.Ü Makine Fakültesi’nde lisans ve İ.T.Ü Fen Bilimleri Enstitünde enerji üzerine yüksek lisans eğitimi aldı.

Bir dönem İ.T.Ü Makine Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra kurucu olduğu Kıvılcım Mühendislik Ltd. Şti de ısıtma-soğutma sektöründe çalışmalarına devam etmektedir.

İki çocuk babasıdır.

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kitap, Kanlıca, Haluk Ergen