Beykoz'da kan bağışı seferberliği başlatıldı

  • 0
  • 5409
Beykoz'da kan bağışı seferberliği başlatıldı
Beykoz'da kan bağışı seferberliği başlatıldı
Beykoz'da kan bağışı seferberliği başlatıldı
Beykoz'da kan bağışı seferberliği başlatıldı
Beykoz'da kan bağışı seferberliği başlatıldı

Türk Kızılayı ile Beykoz Belediyesi işbirliğiyle 15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenen kan bağışı kampanyasının startı verildi.

"Beykoz'un damarlarındaki kan ülkesi için akar" sloganıyla düzenlenen kan bağışına Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri, belediye çalışanları, zabıta memurları ile vatandaşlar katıldı.

Kök hücre ve kan bağışı kampanyası için Beykoz Belediyesi birçok kanaldan vatandaşlara çağrıda bulunarak kampanyaya destek istedi.

Beykoz Belediyesinin önündeki meydanda düzenlenen kampanya 4 Kasım ile 11 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilerek, Türk Kızılayının kan stoğu için destek verilmeye çalışılacak.

Sabah 08.30 ile 17.00 saatleri arasında süre kan bağışı kampanyasına yönelik Beykoz Belediyesi Meclis Toplantısında bir konuşma yapan Meclis Üyesi İdris Kurt, Kızılay Haftası olması nedeniyle toplumda farkındalığın arttırılması için birçok çalışma yapıldığını kaydetti.

"Kızılayımızın temelleri 1868'de atıldı"

Kurt, "Türk Kızılayı barınma, beslenme ve sağlık gibi temel konularda mücadele etmektedir. 1864 yılında Cenevre'de 12 devletin katılımıyla düzenlenen kongrede imzalanan kararda Osmanlı Devleti bu anlaşmaya 1865'te imza koyuyor. Daha sonra Kızılayımızın temelleri 11 Haziran 1868'de atılıyor" dedi.

"Kızılayı adını Ulu Önder vermiştir"

Meclis Üyesi İdris Kurt şöyle konuştu:

"İsmi ilk olarak Osmanlı Yaralı Askerlere Yardım Cemiyeti olarak kuruluyor, 1877'ye Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti 1923'te cumhuriyetimizin kurulmasından sonra Türkiye Hilali Ahmer Cemiyeti olup 1935'te Türk Kızılay Cemiyeti ve en son olarak Türk Kızılayı Derneği olarak isimlendiriliyor. Bugünkü adıyla da Türk Kızılayı olarak bilinmektedir. Kızılayı ismini de Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk vermiştir."

Haber Merkezi

Beykoz'un İYİLİK Delileri soluğu İzmir'de aldı
Önceki Beykoz'un İYİLİK Delileri soluğu İzmir'de aldı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz