Beykoz’da kan bağışı rekoru kırılacak

  • 0
  • 8665
Beykoz’da kan bağışı rekoru kırılacak
Beykoz’da kan bağışı rekoru kırılacak

Kan bağışı konusunda oldukça cömert olan Beykoz yeni bir rekor kırmaya hazırlanıyor.

Değişik Sivil Toplum Kuruluşlarının Kızılay ile birlikte yaptıkları kampanyalarda toplanan kan beykoz’u bağış konusunda oldukça iyi bir yere taşırken, ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu cömertlikten olabildiğince yararlanıyor.

Perşembe günü (8 Nisan 2021) için hazırlıkları tamamlanan kan bağışı kampanyasında Beykoz yeni bir rekor kırmaya hazırlanırken,  Anadoluhisarı Marmara Üniversitesi Yerleşkesinde yapılacak kan bağışı kampanyası gün boyu devam edecek.

Dost Beykoz yazarı Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar'ın organize ettiği Üniversite ile Kızılay'ın ortaklaşa düzenlediği kampanyaya spor kulüplerinden büyük destek geldi.

Kampanyanın yapılacağının açıklanması ile birlikte Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) ile Koordineli bir çalışma yürütülürken, değişik Kulüplerden temsilciler görüntü mesajları ile kampanyaya destek verdi.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar konuya ilişkin Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, tüm Beykozluları kampanyaya davet etti.

Yorulmazlar, "Öncelikle şunun altını çizmek isterim ki, Kızılay ile ortaklaşa düzenlediğimiz Kan Bağışı Kampanyamıza toplumum her kesiminden destek gelirken bunlar içinde Spor Kulüplerimizi ayrı bir yere koymak isterim. Sağ olsun, var olsunlar spor kulüplerimiz en üst düzeyde destek vermekte ve bunu yayınladıkları videolar ile topluma aktarmakta, teşvikçi olmaktalar. Beykoz Kulüpler Birliği Başkanımız Asım Özdemir başta olmak üzer tüm spor kulüp temsilcilerimize ayrı, ayrı teşekkür ediyorum " diye konuştu.

Anadoluhisarı Kampüsündeki Kan Bağışı etkinliğinin sabah saatlerinde başlayıp, son kan bağışı yapılıncaya değin zaman sınırı olmadan devam edeceği bilgisini aktaran Yorulmazlar, " Kampanyamıza Marmara üniversitemizden 100 Gönüllü öğrencimiz katkıda bulunacak, anlar dahil okulumuzdan değişik fakültelerden katılımcılar olacak. Tabii ki hafta içi etkinliği de olduğundan çalıştığı için gelemeyenler de olacaktır. Bir diğer Kampanya Anadolu Yakasında Cumartesi günü olacak. Bağışçılar Üsküdar, Kadıköy, Çekmeköy, Ataşehir, Ümraniye ve İlçemizde Ortaçeşme Meydanında kurulacak Kan Bağış Çadırlarına gelebilirler. Kan Bağışında bulunacak kişiler kısıtlama gününden muaf tutulacak " dedi.

Haber Merkezi

Beykoz muhtarını da Kovid-19’a kurban verdi
Önceki Beykoz muhtarını da Kovid-19’a kurban verdi
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz