Beykoz'da kamu binalarına HES koduyla girilecek

  • 0
  • 7499
Beykoz'da kamu binalarına HES koduyla girilecek
Beykoz'da kamu binalarına HES koduyla girilecek
Beykoz'da kamu binalarına HES koduyla girilecek

İstanbul Valiliğinin aldığı karar sonrası diğer ilçelerde olduğu gibi Beykoz'da da kamu kurumlarına HES koduyla girilecek.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre 23 Eylül Çarşamba gününden itibaren kaymakamlık, ilçe nüfus müdürlüğü, tapu ve kadastro müdürlüğüne girebilmek için vatandaşların HES kodu alması talep edilecek.

İstanbul genelinde yeni tip koronavirüs vakalarının yeniden tırmanışa geçmesinin ardından ek tedbirler alınmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız" açıklamasının ardından İstanbul Valiliği alınan tedbirlere bir yenisini daha ekledi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İlçe Tapu ve Kadastro Müdürlüğü de dahil olmak üzere kamu kurumlarına girişte vatandaşlardan HES kodu talep edilecek.

Uygulama 23 Eylül Çarşamba günü mesai saatinden itibaren başlayacak.

HES Kodu nedir?

Hayat Eve Sığar (HES) kodu, Kontrollü sosyal hayat kapsamında, ulaşım, sınavlar ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, COVID-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.

HES kodu nasıl alınır?

Uygulama:

HES uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilir. “HES Kodu Oluştur” butonun tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.

SMS

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

E-devlet

HES Kodu, E-Devlet internet sayfası üzerinden alınır.

Haber Merkezi

Beykoz'da hangi ünlü isimle komşusunuz?
Önceki Beykoz'da hangi ünlü isimle komşusunuz?
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz