Kültür

Beykoz'da kahkaha tufanı koptu

Beykoz'da kahkaha tufanı koptu
2014.08.03 00:00
| | |
6346

Tiyatrol Tayfa tarafından hazırlanılıp sunulan Hoppala Curcuna adlı oyun sahnelendi.

Tiyatrol Tayfa tarafından hazırlanılıp sunulan Hoppala Curcuna adlı oyun sahnelendi.

Beykoz Anadoluhisarı Ahmet Mithat Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Hoppala Curcunaadlı oyun, Beykozlulara keyifli dakikalar yaşattı. İzleyiciler arasında bulunan Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi Sorumlusu Yaşar Kesici'nin adının da oyun içinde kullanılması, sahne ile izleyici koltuğunun arasındaki mesafeyi biraz daha azalttı. Dost Beykoz yazarlarından Beykoz Amatör Spor Kulüpler Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir de oyunu izleyenler arasında yer alırken, izleyiciler oyuncuları çok başarılı buldu.

Hoppala Curcuna adlı oyunun yönetmeni Aziz İzzet Biçici… Yapımcı Osman Kabatarafından sahnelenen oyunda Kağan Öztop dekordan sorumluyken, Ülkü Özer reji bölümünde görev alıyor. 2 perdelik oyunun oyuncuları ise şu şekilde sıralanıyor: Aziz İzzet BiçiciKağan ÖztopOsman KabaSelin Gül AşıkNihal GökbudakErhan TemizEmel Vayvay.

Öte yandan oyunun konusu ise şu şekilde bir akış içinde yer alıyor:

Hayri Bey ile Kayserili Maşallah, yağ ticareti yapan iki arkadaş ve ortaktır. Hayri Bey in kızı Leyla, yurtdışından 'züppe' bir erkek arkadaşı ile eve döner. Hayri Bey ise bu durumdan hiç memnun olmaz. Çünkü bütün servetini kızı Leyla'nın üzerine yapmıştır.

Hayri Bey, bu ilişkiyi bozmak ve sermayeyi kurtarmak için kızını, ortağıyla baş göz etmek ister. Ancak eşi Aynur ve kızı Leyla ortağı Maşallah'ı beğenmez. Maşallah, çok cimri ve üstüne başına çok önem vermeyen 'köylü' bir tiptir. Hayri Bey ise ortağı Maşallah'ı kızına ve hanımına beğendirmek için işe koyulur ve bir hikâye uydurur. Bu hikâyenin gerçek olmadığını duyan kızın erkek arkadaşı ise işleri karıştırmak için elinden geleni yapar ve bunda da başarılı olur.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Asım Özdemir, Tiyatrol Tayfa, Yaşar Kesici, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"