Beykoz'da Kadir Topbaş üzüntüsü

  • Güncelleme: 13.02.2021 23:22
  • Okunma: 2829 kez
  • Yorum: 0
Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dr. Mimar Kadir Topbaş için Beykoz'dan çok sayıda mesaj paylaşıldı.
Beykoz'da Kadir Topbaş üzüntüsü

Çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dr. Mimar Kadir Topbaş için Beykoz'un birçok tanınmış ismi başsağlığı mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İBB Başkanlığı döneminde danışmanlığını yapan Topbaş, 1998 yılında Fazilet Partisi'nden Beyoğlu Belediye Başkanı seçilmiş, 2004 yılında da AK Parti'nin ilk İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu.

Devam eden süreçte 3 dönem üst üste İBB Başkanlığını kazanan Topbaş, yeni tip koronavirüs tedavisi için kaldırıldığı hastanede çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak 13 Şubat 2021 tarihinde hayatını kaybetti.

Topbaş'ın vefatı dolayısıyla Beykoz'un birçok ismi de başsağlığı mesajı yayınladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Topbaş'ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini ifade ederek, "Başımız sağ olsun. Beykoz’umuza ve İstanbul’umuza sayısız eser ve hizmette imzası bulunan geçmiş dönem İBB Başkanımız Kadir Topbaş'ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. İstanbul'un Kadir ağabeyi mekanın cennet olsun inşallah." dedi.

Topbaş'a Allah'tan rahmet dileyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Uzun yıllar İstanbul'umuza gönülden hizmet etmiş, geçmiş dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ağabeyimiz Hakk'a yürüdü. Allah rahmet eylesin. Başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf: "Güzel İstanbul’umuza yıllarca büyük hizmetlerde bulunan ve sayısız esere imza atan önceki dönem İBB Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Mekanı cennet olsun... Dua ile"

Topbaş ailesine başsağlığı ve sabır dilediğini kaydeden Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Serkan Şahin de, "İstanbul’a sayısız eserleri ile yıllarca hizmet etmiş eski İBB Başkanımız sayın Kadir Topbaş’ ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Rabbim rahmeti ile muamele eylesin, mekanı cennet olsun. Ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum" mesajını paylaştı.

Beykoz Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Adem Sefer: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İstanbul'un Kadir ağabeyi vefat etmiştir. Kadir Beyin İstanbul'a ve ülkemize kattıklarını unutmayacağız.Kendisine Allah'tandır rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi İdris Kurt: "İBB önceki dönem Belediye Başkanımız. Belediye Başkanı olarak İstanbul gibi kadim bir şehre yıllarca büyük hizmetlerde bulunan, sayısız eserlere imza atan Kadir Topbaş Rahmet-i Rahman'a kavuşmuştur. Mekânı cennet olsun, tüm sevenlerine ve yakınlarına Rabbim sabırlar versin.."

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gül Biçer: "Beykoz'umuza, İstanbul'a ve ülkemize sayısız eser ve hizmette imzası bulunan Geçmiş dönem İBB başkanımız Kadir Topbaş'ın vefatını derin bir teessürle öğrendik.. Kıymetli başkanımıza Allah'tan rahmet; kederli ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah."

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür: "İstanbul'a hizmetlerine şahit olduğumuz Kadir Topbaş Beyefendiye yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum"

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu: "Uzun yıllar belediye başkanı olarak İstanbul’a önemli hizmet ve katkılarda bulunmuş olan Kadir Topbaş koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun."

Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun."

Beykoz Artvinliler Derneği: "İstanbul'da üç dönem belediye başkanlığı yapmış değerli hemşehrimiz sayın Kadir Topbaş'ın vefat haberini almış bulunmaktayız . Kendisine Allahtan rahmet, kederli ailesine, tüm İstanbul ve Artvin camiasına başsağlığı dileriz."

Dost Beykoz Yazarı Erdal Öztürk: "2004-2009 Büyükşehir meclis üyesi olarak aynı mecliste birlikte çalıştık. Mekanın cennet olsun. Kadir Topbaş Bir İstanbul beyefendisi ve hizmet adamını kaybetmenin üzüntüsü içindeyim."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz