Yaşam

Beykoz’da Kadınlar Günü'ne erkek nezaketi

Beykoz’da Kadınlar Günü'ne erkek nezaketi
08.03.2015 18:22
| | |
16043

Foto galeri

Her yıl geleneksel olarak kutlanan 8 Mart Dünya kadınlar günü için Çubuklu Derneği yine iş başındaydı.

Beykoz'un en çalışkan derneklerinden birisi olan Çubuklular Derneği, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdikleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde güzel bir program düzenledi. Çubuklular Derneği Başkanı Erdem Çelik, erkek olmasına karşın her yıl olduğu gibi bu yıl da kadınların özel gününe büyük önem verdi. Geçtiğimiz günlerde yaşamını kaybeden ve Dost Beykoz'un da mevlidinde yalnız bırakmadığı Erdem Çelik, programa dair çalışmalarını 40 gün boyunca annesiyle ilgilendiği için aksattığını kaydederek, konuklardan özür diledi. Programa katılan ve davette Erdem Çelik'i yalnız bırakmayan Çubuklulu kadınlar ise Erdem Çelik'i bağrına bastı ve her yıl bu konuda verdiği emekleri dolayısıyla kendisine teşekkür etti.

‘Gül Biçer ve Gülay Demirel de oradaydı…’

Kavacık Talia Kültür Merkezi’nin Balo Salonu'nda Çubuklu Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe, Beykoz Belediye Meclisi'nin iki önemli kadın Üyesi AK Partili Gül Biçer ve CHP'li Gülay Demirel katıldı. CHP Beykoz Kadın Kolları ise Başkanı Av. Ayşe Yılmaz öncülüğünde kutlama programına dâhil oldu. Bu isimlerin yanı sıra Çubuklu Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile Dr. Devrim Altıntaş, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mahmut Atom Duruk, CHP'nin bir başka Milletvekili Aday Adayı ve aynı zamanda Kadın Doğum Uzmanı Birsen Tursun Demirel de konuklara eşlik etti. Salonda yer yer boşluklar görünse de davete katılan Çubuklulu kadınlar kısa sunumları dinledi ve ardından hep birlikte halay çekti.

Konuşmalarını yapmak üzere sahneye davet edilen isimlerden Beykoz Belediye Meclisi'nin iki kadın Üyesi Gülay Demirel ile Gül Biçer, katılımcıların Kadınlar Günü'nü tebrik etti ve günün anlam ve önemini belirten kısa cümleleri dile getirdi. Gülay Demirel, "Eğitim yuvada başlar, evde başlar" derken, çalışan kadınlar için Beykoz'da çocuk yuvası inşa edilmesi gerektiğini söyledi. Gül Biçer ise kadınların STK'lardan siyasete yaşamın pek çok alanında şu zamanda çok fazla yer aldığını kaydederek, "Hükümetin de kendilerine verdiği destekle pozitif ayrımcılık anlamında her türlü kapı kadınlarımıza açılmaktadır" dedi.

Ayşe Yılmaz: “Hanımlar! Kızlarınızla iletişiminizi kaybetmeyin!”

Son olarak sahneye çıkan CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yılmaz ise geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği sunumun bir benzerini ortaya koydu. Son derece samimi bir şekilde duygularını dile getiren ve her zamanki gibi sahneyi çok iyi kullanan Av. Ayşe Yılmaz, özellikle taciz ve tecavüz gibi durumlarda zamanlamanın öneminden bahsetti. Erkeklerden alınacak sperm örneğinin de bu konuda cezai bir yaptırım için şart olduğunu söyledi. Av. Ayşe Yılmaz, "Hanımlar, kızlarınızla iletişiminizi koparmayın. Koparmayın ki, bu gibi durumlarda zaman kaybetmeden size gelebilsinler ve sapıkların da ceza almasını sağlayabilsinler. Eğer kızlarınızla iletişiminizi eksik bırakırsanız ve zaman geçerse, yazık ki mahkemelere başvurduğunuzla kalırsınız. Bu sapıklar ise toplumda yaşamaya devam eder" şeklinde konuştu.

Öte yandan Çubuklular Derneği’nin programına katılamayan MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Cüneyt Pulant, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Gamze Akkuş İlgezdi ve Şahlanış Hareketi Lideri Murat Altun, Talia’daki etkinliğe birer çelenk gönderdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz, Çubuklu Derneği, Kadınlar Günü, Erdem Çelik, Gül Biçer, Gülay Demirel, Kavcık, Talia Kültür Merkezi, Ayşe Yılmaz, Dr. Devrim Altıntaş, Mahmut Atom Duruk, Birsen Tursun Demirel, Kutlama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"