Beykoz’da kaçak yapı yıkımı devam edecek mi?

  • 1
  • 31277
Beykoz’da kaçak yapı yıkımı devam edecek mi?

Tekrarlanan İBB Seçimlerinin arifesinde Beykoz’da başlayan kaçak yapı yıkımları ile ilgili tartışmalar her geçen gün yeni boyutlar kazanıyor.

Beykoz Belediyesi, ‘fırsattan istifade edilerek yapılan kaçak yapıları yıkacağım’ derken, vatandaşlarda yıktırmamak için çeşitli teşebbüslerde bulunuyor.

Geçtiğimiz Haziran ayının 18’in de Elmalı Mahallesi’nde gerçekleşen bir kaçak yapı yıkımı ile başlayan tartışmalar sonrasında tedirgin olan vatandaşlar, daha sonra Çavuşbaşı da da aynı durumu yaşadı.

Çavuşbaşı’nda vatandaşların tepki göstermesi üzerine geri adım atan Beykoz Belediyesi yıkımdan geçici olarak vazgeçmişti.

Çavuşbaşı’nda kaçak yapı yıkımının yapılacağı gün, Elmalı Mahallesi’nde toplanan vatandaşlar önce dikkat çekmek amacıyla elmalı yolunu trafiğe kapattı, ardından Beykoz Belediyesi’ne giderek, Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüşmek istedi.

Görüşmeyi kabul eden Murat Aydın, vatandaşlar arasından oluşturulacak beş kişilik bir heyetle görüşme yapmak için 3 Temmuz gününe randevu verdi.

Başkan Aydın, dün akşam saatlerinde İstanbul dışına çıkacağını gerekçe göstererek, kaçak yapıların yıkımına engel olmak isteyen vatandaşları Başkan yardımcısına yönlendirdi.

Beş kişilik heyet Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ile yapmış olduğu görüşme sonrası, toplantının olumlu geçtiği, eski yapılara dokunulmayacağı 31 Mart’tan sonra yapılan yapıların yıkılacağının kendilerini söylendiği açıklandı.

Yıkımların ise muhtarlarla istişare halinde yapılacağı, Orman Müdürlüğü ile mahkemelik olanlara ise dava sonuçlanıncaya kadar dokunulmayacağı kaydedildi.

Haber Merkezi

Beykoz Meydanı’nda çöp konteynerleri tepki çekti
Önceki Beykoz Meydanı’nda çöp konteynerleri tepki çekti
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (1 Yorum)

abuuzeeya (5 yıl önce)

15 temmuzda tankın önüne yattım yaparım. benimde kafamın üzerinden mermi geçti bende beykoz çayırına avm yaparım adınıda beykoz millet park koyacam söz

Yorum Yaz