Beykoz'da kaçak midye avcılarına darbe

  • 0
  • 4941
Beykoz'da kaçak midye avcılarına darbe
Beykoz'da kaçak midye avcılarına darbe

Tarım ve Orman ekipleri koordinasyonunda yapılan denetimlerle Beykoz'da kaçak midye avcılarına büyük darbe vuruldu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda kaçak su ürünleri avcılığına yönelik denetim yapıldı.

Denetimlere, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Beykoz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, İBB Zabıta Daire Başkanlığı Deniz Zabıta Amirliği ekipleri katıldı.

Beykoz Çubuklu Bölgesinde yapılan denetim ve kontroller sırasında bir teknenin yasak alanda kaçak karakıllı midye avcılığı yaptığı tespit edildi.

Denetim sırasında ekipleri gören teknedeki kişiler kaçmaya çalıştı. Yapılan takip sonucu kaçak karakıllı midye avcılığı yapan tekne Rumelikavağı önünde yakalandı. 

Denetimde yasak alanda avcılık yaptığı tespit edilen teknenin donatanı dahil toplam 5 kişiye 30 bin 971 lira idari para cezası uygulandı.

Ayrıca yasak sahada kaçak olarak avcılığı yapılan ve denize bırakılan 2.5 ton civarındaki karakıllı midye, ekipler tarafından denizden çıkarıldı. Canlılığını koruduğu belirlenen midyeler denize bırakıldı. 

Haber Merkezi

CHP Beykoz'da Atatürk için Kuran okuttu lokma dağıttı
Önceki CHP Beykoz'da Atatürk için Kuran okuttu lokma dağıttı
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz