Beykoz'da kaçak inşaatlar

  • 17.07.2019 13:24
  • Okunma: 11991 kez

Öngörünüm hariç, mülkiyet sıkıntısının sonlarına gelindi. Beykozlu haklı olarak az veya çok imar beklerken, imara bir adım boyu yol kalmışken, yine kaçak inşaatları yazıyorum.

Tıpkı 28 yıl öncesi gibi kaçak inşaatlar furyası başladı. Yazıktır, günahtır. Bu Beykoz'a ve Beykozlulara haksızlıktır. Bizler yasal konutlarımızı ne zaman yapacağız? Beykoz Belediye Başkanı 'yetişemiyorum' diyormuş. Madem yetişemeyecektin, niye geldiniz Beykoz'a. Sıfırdan yapılan onlarca villa var.

Beykoz kaçak inşaat cenneti olmamalı. İmarlı, huzurlu bir turizm kenti olmalı. Bakın bu gayri yasallık suçtur. İmar Barışı'na karşı gelmektir. Beykoz'un sorunlarının üstüne sorun koymaktır. Belediye Başkanlığı basın açıklamasında çıkar gruplarından bahsediyor. Kimdir bu çıkar grupları? Uzantıları Zeytinburnu'na mı dayanıyor. Beykoz'a mı dayanıyor? Beykoz'u bir avuç çıkar grubu etkisi altına mı aldı?  

Cumhuriyet Savcılarına suç duyurusunda bulunuyorum! Kaymakamı göreve çağırıyorum. Bu başı bozukluk, kontrolsüzlüğün faturasını benim Beykozlu vatandaşım ödemesin. Beykoz halkı mağdur edilmesin. Görevlerini yapamayanlar cezalarını çekmelidir.

Ben bu yazımı CİMER'e kadar gönderirim. AK Parti'nin bundan sonra hoyratça davranan yöneticilere ve bürokratlara tahammülü yoktur. İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç başlattığı halk günlerini niye bıraktı? Beykozluyu bir dinlesin bakalım. Kimlere ne kadar verilmiş?

Bizler bunları yazmak zorundayız. İmar Barışı ile yakaladığımız yasal statü içine girme şansını, tekrar başa dönmek istemiyoruz. Murat Aydın'a destek verdik, Murat Aydın'ın kazanması için elimizden geleni yaptık. Bazı dostlarımız, 'acele ediyorsun, biraz daha bekleyelim' diyorlar. Tabii ki bekleyeceğiz. Lakin bu kadar bariz hatalara da suskun kalamayız. 28 yıl sonra hala benim Beykozlumu kaçak yapı yapmaya itenler, yönlendirenler utansın. Beykozlunun tek bir tuğlası yıkılsın, bende orada yıkılmaması için yerimi alırım. Önce yaptıranlar suç olarak cezalarını çekecekler, bedelini ödeyecekler.

Murat Aydın'a bir çift sözüm daha var.

Sizi 'Reis'in emaneti' dedik, bağrımıza bastık.

Rahatlıkla seçimi kazandınız.

Sen kerameti kendinde gördün.

Oysa seçimi almanda, Yücel Çelikbilek'ten, Muhammed Hanefi Dilmaç'a Adem Sefer'den Mustafa Gürkan'a kadar, hatta Ahmet Hulusi Batu, Kadın ve Gençlik Kolları, eski yeni meclis üyeleri, mahalle başkanlarından tüm üyelere kadar herkesin emeği var. Siz bunları yok sayamazsınız. İki bucuk ay içinde Beykoz'da CHP'yi birinci parti yaptınız. Hayaldi, gerçek oldu.

Eskiden bu kaçak inşaatlara yol veren belediye başkanlarının esamesi şimdi okunmuyor. Siz bu duruma düşmeyin Murat Başkanım. 20 yıl Zeytinburnu'nda belediye başkanlığı yaptınız. Şimdi Beykoz'a geldiniz. İnşallah metal yorgunluğunuz yoktur. Nice isimler görevlerini tamamlayamadan gittiler. Sizde o gidenlerden olmayın. '15 yıllık hizmet edeceğim' dediniz. 28 yıl önce yapılan işler tekerrür ediyor. Yazacak çok şey varda şimdilik bu kadar yeter.

Bilinmelidir ki, Beykozlu hak edeni omuzlarında taşır. Yine hak edeni de teneke çalarak yolcu eder. Sakın 'Büyükşehir Belediyesi'ni kazanamadık' mazeretinin arkasına sığınmaya kalkma, önümüzde dağ gibi Reis var. 'Reisle çözeceğim' diyordun. Reis aslan gibi yerinde. Sizinde farkınız olsun. Zararın neresinden dönersek kardır.

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kaçak İnşaat

Yorumlar (3 Yorum)

orhan canoglu (5 ay önce)

yucel celik bilek imar olmayan yere 7 kat 32 daire yaptimi yapmadimi.allahim var müslumanim diyenler yapiyor .ak parti hayatda rusvet yemez diyenlerden korkucaksin.Gelen bir sekilde topluyor kim ne derse desin .fakirde köprude sehit oluyor. Ne guzel dunya degilmi

Abdullah AKAR (1 yıl önce)

Beykoz halkı yıllardır kaçak inşaat yapmaktan bıkmadı. Nedeni ise geçmiş idareciler. Belediye kaçak inşaat yapan adama deposundan bedava inşaat malzemesi verirse gerisini siz düşünün. Yücel Bey in uygulaması bu idi. Murat Başkanı da bu çıkar çevreleri rahat bırakmayacak. Bunlar zenginler deyil bölgesel topluluk ve baskı gruplarıdır. Kesinlikle işi hiç kolay deyil Başkanın.

Cemal simsek (1 yıl önce)

Yenimahallede 1 yildir ver rusveti yap gecekonduyu. Ormanlarin ici kolej,villa dolu bunlardan haberleri var hepsinin sonra reis aciklama yapiyor ormanlari,deniz kenarlarini yemek isteyenler var diye aca kim onlar acaba damat olmasin sakin

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları