Güncel

Beykoz’da kaçak ilaç operasyonu

Beykoz’da kaçak ilaç operasyonu
2014.12.09 00:00
| | |
14988

Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne yapılan bir kaçak ilaç ihbarını değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Beykoz’da Özlem Eczanesi’ne baskın yaptı…

Operasyonda yurda kaçak yollarla sokulduğu iddia edilen uyuşturucu ilaçlar ele geçirildi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Özlem Eczanesi’ne baskın düzenledi. Operasyon da, uyuşturucu ve psikotrop ilaçlar ele geçirildi. Saat 13:00 sularında yapılan operasyonda ülkeye kaçak yollarla sokulan ilaçların ele geçirilmesi üzerine Eczacı Ö.D, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Ele geçirilen ilaçların Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tespiti yapılırken, ele geçirilen ilaçlar arasında su istimal ilaçlar olduğu da öğrenildi.

Doktor reçetesi dışında yeşil ve kırmızı reçeteye tabi ilaçların satılması yasak olduğu gibi ülkeye kaçak yollarla sokulan ilaçların aşırı derecede bağımlılık yapma riski bulunuyor. Eczanelerin bu gibi yasa dışı ilaç satmaları kapanmalarına yol açabileceği gibi, İl Sağlık Müdürlüğü maddi ceza da verebiliyor.

Öte yandan Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) Haysiyet Kurulu suç işlenen eczaneyi ve eczacıyı 180 gün geçici olarak meslekten men edebiliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Acarkent, Özlem Eczanesi, Özlem Dok, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Operasyon

reklam
10 Yorum
leyla güvendiren12.12.2014 18:10:34

bu arada yorum bölümünde sadece adınız yazdığı için soyismimi paylaşmadım şimdi onuda yaptım.

Leyla12.12.2014 18:08:37

kemal bey yorumunuzu şimdi tesadüfen okudum eczacıyla ne derdiniz var bilmiyorum ama kendisini tanımanızı tavsiye ederim ben sadece müşteri olarak tanıyorum iç yüzünü bilemem gördüklerimi yazdım bu kadar nedense bu sizi rahatsız etmiş kemal bey mi veya bir başkası mı bilemem;)

kemal aydın11.12.2014 15:41:44

sevgili leyla ve meltem neden soyadınız yok bu kadar basit yapmayın bu yorumları :))) çok komiksiniz teşekkürler il sağlık teşekkürler ilçe sağlık teşekkürler emniyet mensupları herkesin mesleğini hakkıyla yapacak kimse kimseden çalamaz....

ahmet öztürk11.12.2014 15:16:04

yakın zamanda personelden işten çıkarma yaptı ise eğer incelemek lazım. ayrıca ilaçlar 1 er kutu ise bişey olmaz,haberde mağdur olan eczacı ile hiç bir görüşme yapmadan bunu haber yapmakta ayrı bir fecaat olay

hasan mirza11.12.2014 11:37:09

ilahi meltem, şey yani Özlem Meltem mi özlem, Özlem mi meltem! Hay Allah.... :))))))))))))))))

leyla10.12.2014 18:49:01

Eczane Kapanmadı, eczacıya hiçbirşey olmadı çünkü hepsi bir iftira ve o kadar belli ki bir komplo kurulduğu Özlem hanımı çok iyi tanıyorum ve çok üzülüyorum böyle şeyler yaşamasına.Çok geçmiş olsun diyorum

kemal aydın10.12.2014 18:10:27

il sağlık ilçe sağlık müdürlerini tebrik ediyorum beykoz'da kimse boşuna hava atamaz herkes işini yapacak kaçak göçekle iş olmaz bunu herkes kafasına yazsın eczacılar eczacılık yapsın kaçak ilaç uyuşturucu vs işin olmayacak...

meltem10.12.2014 14:47:28

Söylemek istemiyorum ama beni ve bir kaç arkadaşımı neredeyse her gün arayıp yukarıdaki eczaneye gelin biz buraya geçtik size şöyle indirim yaparız bunları yaparız diyerek rahatsız ediyorlar bu kadar ucuz hesapların peşine düşüyorlar maalesef insanoğlu çiğ süt emmiş..Özlem hanıma buradan çok geçmiş olsun diyorum ve her zaman yanında olacağımızı söylemek isterim..

meltem10.12.2014 14:46:37

Polisler elleriyle koymuş gibi buldular çünkü şikayet eden kişi koyduğu yeri direk olarak söylemiş suç duyurusunda bulunduğu kağıdı ben bile okudum bence bu çok çirkin bir iftara özlem hanıma çok üzüldüm, çok avam şeylerle uğraşıyor yıllardır yanında çalışan insanlar şimdi nankörlük yapıp bir de bu tarz şeylere başvuruyorlar..

meltem10.12.2014 14:43:28

Olay yaşanırken oradaydım ve özlem hanımın 4 yıldır müşterisiyim kendisi bu tarz şeylere asla müsade etmeyen, bu konular da çok titiz davranan ve bizlere her konuda yardımcı olmaya çalışan birisidir.Evet doğru içeriden son kullanma tarihi geçmiş uyuşturucu ilaçlar değil, kaçak ilaçlar çıktı fakat eczaneyle hiçbir alakası olmayan bir poşetten yukarıda bir dolaba gizlenmiş bir şekilde çıktı..

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"