Beykoz’da istikrar ve samimiyete hediye

  • 0
  • 7013
Beykoz’da istikrar ve samimiyete hediye
Beykoz’da istikrar ve samimiyete hediye
Beykoz’da istikrar ve samimiyete hediye
Beykoz’da istikrar ve samimiyete hediye
Beykoz’da istikrar ve samimiyete hediye

Beykoz Müftülüğü yaz tatili süresince açılan kuran kurslarına katılan öğrencilere namaz sevgisi aşılamak amacıyla farklı metot izledi.

Yaz kuran kurslarına giden öğrenciler arasında her gün sabah namazını camide kılan 337 öğrenciye Beykoz Belediyesi tarafından bisiklet verildi.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Müftülüğü’nün yaz başında organize ettiği proje kapsamında, yaz Kur’an Kurslarına katılan ve istikrarlı bir şekilde derslere devam eden öğrenciler arasında 40 gün sabah namazına eksiksiz katılanlara bisiklet hediye edildi.

“Namaz Sevgisi, Bisiklet Hediyesi” başlığı altında yapılan proje kapsamında başarılı öğrencilere hediyelerini vermek üzere bir program organize edildi.

Tarihi Beykoz Çayırı’nda düzenlenen programa; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Belediye Başkan Yardımcıları; Manolya Demirören Tekin, Yakup Özbek, Salim Öztürk ve Tacettin Aksu’nun yanı sıra öğrenciler ve öğrenci velileri de katıldı.

2018 Yılı Yaz Tatili süresince açılan Kur’an Kurslarında yaklaşık 6000 öğrencinin kayıt yaptırdığını ifade eden Beykoz Müftüsü, düzenlenen kampanyanın öğrencileri motive ettiğini kaydetti.

Motivasyonun yanında, öğrencilerin cami ile arasındaki bağın güçlendiğine de dikkati çeken Ali Efe, katkıları nedeniyle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibine teşekkür ettiğini söyledi.

“Din ve bayrak bizim için çok kıymetlidir”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te konuşmasında, toplumun tüm kesimlerine her anlamda önemli katkılar sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek, “bizim iki önemli hassasiyetimiz her zaman öncelik arz etmektedir. Din ve bayrak bizim için birbirinden ayrılmayan iki önemli değerimizdir. Onun içindir ki, çocuklarımızın öncelikli olan bu iki değerimize sahip çıkmaları için bizde gayret gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek, başarılar dileyerek, tebrik ettiği öğrencilere, her zaman bu tür katkılarda bulunacaklarını bildirdi.

Konuşmaların ardından bazı öğrenciler kürsüye gelerek, Kur’anı Kerim’den kısa süreler okudular.

Bisikletlerini alan çocuklar mutluluklarını aileleriyle paylaşarak, Başkan Yücel Çelikbilek ve Beykoz Müftüsü Ali Efe’ye teşekkür etti.

Müftülük görevlilerine sarık ve cüppe

Diğer yandan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftülüğü’nde görev yapan din adamlarına da Kurban Bayramı öncesi, sarıp ve cüppe hediye etti.

Beykoz Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan programda, din görevlilerine hediyeleri takdim edilirken, bayan görevlilere de başörtüsü verildi.

Müftülük personeli bu nezaketi nedeniyle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

Haber Merkezi

Paşabahçespor’da iyiden iyiye tempo artıyor
Önceki Paşabahçespor’da iyiden iyiye tempo artıyor
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu