Beykoz’da İstanbul için Millet İttifakı kuruldu

  • Güncelleme: 19.05.2019 16:37
  • Okunma: 6557 kez
  • Yorum: 0
İYİ Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Beykoz’da ittifak yapmaktan kaçınmakla suçladığı CHP ile 23 Haziran için Millet İttifakı’nı kurdu.
Beykoz’da İstanbul için Millet İttifakı kuruldu

Her iki partinin ilçe başkan ve yöneticileri iftar yemeğinde basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, “Beykoz’da seçimi AK Parti kazanırsa bunun müsebbibi CHP’dir.” şeklindeki sözleri de CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e soruldu.

Düzgün, Beykoz yerelinde Millet İttifakı’nın kurulamamış olmasının bir genel merkez siyaseti olduğunu ifade ederek, suçlamaları kabul etmezken, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’de, “artık önümüze bakalım” dedi.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir

CHP ve İYİ Parti yöneticilerinin iftar yemeğinde bir araya geldikleri toplantıda ilk açıklamayı İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir yaptı. İstanbul’da adaletsiz bir seçim yaşandığını, haklı ve haksız itirazlar olduğunu ifade eden Taşdemir, bir seçim yenilemesine gerek yokken bir seçim yenileme kararı alındığını söyledi.

“Kazanmanın sevincini her zaman yaşadılar, kaybetmenin gereğini de yerine getirmediler” diye konuşan Taşdemir, “burada hak var adalet var. Burada Ekrem İmamoğlu’nun hakkı elinden gasp edildi. Bu durum karşısında bizde var gücümüzle Ekrem İmamoğlu’na Beykoz’da ve İstanbul’da Millet İttifakı olarak hakkı yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’de açıklamalarında, “oradan saydılar, buradan saydılar olmadı. İlla bunu ‘bir daha yapacağız’ dediler. Bu mücadeleyi bu çalışmayı bundan sonra İYİ Parti ve CHP olarak çok net ve bir bütün olarak yapacağız. Artık aramızda en ufak bir ayrımcılık, o parti, bu parti olmayacak. Artık tek hedefimiz var, gasp edilen bu hakkın geri alınması” ifadelerine yer verdi.

“Her CHP üyesi ve her İYİ Parti üyesi de, hatta daha da ileri gidiyorum. Bütün vicdan sahibi AK Partililerde bir arada bu adaletsizliği ortadan kaldırmak için uğraşacağız.” diye konuşan Başkan Düzgün, “Beykoz’da bu kararlılığı taşıyoruz. Bunda da başarılı olacağımızdan endişemiz yok” cümlelerini kullandı.

İYİ Parti ve CHP Beykoz İlçe Başkan ve Yöneticilerinin birlikte organize ettikleri basın toplantısına Beykoz Belediyesi ve İBB meclis üyeleri de hazır bulundu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz