Güncel

Beykoz’da İsrail ürünlerine boykot kararı

Beykoz’da İsrail ürünlerine boykot kararı
2014.08.05 00:00
| | |
4006

İsrail’in Gazze saldırılarıyla ilgili açıklamada bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Gazze ambargosu kalkana kadar belediye sosyal tesislerinde İsrail ürünlerine boykot kararı aldı.

El Cezire Kanalı’nda yayınlanan “Ekonomi ve İnsanlar” programına konuşan Başkan Yücel Çelikbilek: “İsrail’in 2008-2012 yılları arasında Gazze’de yaptığı katliamları unutmadık. Mübarek Ramazan Ayı’nda yapılan saldırılar ise bardağı taşıran son damla oldu ve bunun üzerine harekete geçtik. Gazze ambargosu kaldırılana kadar ve bölgeye insani yardım girişine izin verilene kadar İsrail ürünleri ve İsrail’e destek veren firmaların ürünlerinin belediye tesislerinde satışına izin vermediğimi şahsım adına söylemek istiyorum. İsrail Gazze’de her zaman yaptığı gibi bugünde en vahşi katliamları uyguluyor. Masum çocukları, kadın, yaşlı demeden ayıt etmeksizin herkesi katlediyor ve büyük bir insanlık suçu işliyor. Camileri, okulları, hastaneleri bombalıyor. Belki şua an yanlarına gidip acılarına ortak olamıyoruz fakat oraya atılan her kurşun bizim içimizi acıtıyor ve yüreğimiz yakıyor. Bu zulüm sona erene kadar her zaman Gazzeli kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi. 

Başkan Çelikbilek: “Zulüm hiçbir zaman abad olmaz”

Başkan Çelikbilek demecinde zulmün hiçbir zaman baki kalmayacağını belirterek “Biz hep şunu söylüyoruz. Zulüm hiçbir zaman abad olmaz. Bir gün muhakkak sona erecek. Nerde bir can yansa, dünyanın neresinde bir zalimlik olsa biz oraya el uzatırız, zalimliğe karşı dururuz. Vicdanımız ve insani melekelerimiz  olanlara sessiz kalmaya müsaade etmez. Tabii ki yıllardır İsrail’in zulmüyle inleyen Gazze’nin gönlümüzdeki ve içimizdeki yeri ayrı. Rabbimizden dualarımızda kardeşlerimize yardımcı olmasını ve oralarda yaşanan acıların, sıkıntıların bir an önce sona ermesini temenni ediyoruz.” şeklinde sözlerini noktaladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İsrail, Gazze, El Cezire Kanalı, Boykot, Yücel Çelikbilek, Sosyal Tesisler

reklam
1 Yorum
SELİM ÖNDER ŞEREZDİ06.08.2014 14:52:17

BEYKOZ BELEDİYESİNİN ELİNDE KAÇ SOSYAL TESİS VAR ? İBB YE VE A.Ş LERE DEVREDİLMEYEN? BU SOSYAL TESİSLERDE KULLANILAN VE BOYKOTA SOKULAN ÜRÜNLER NELERDİR? BU TESİSLERDE ÜLKER ÜRÜNLERİNDEN BAŞKA HANGİ ÜRÜN SATILMAKTADIR ? BEYKOZ GENELİNDE BU BOYKOT YAPILIYORMUŞ GİBİ BAŞLIK ATILMASI DA DOĞRU DEĞİL !!

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"