Beykoz’da işçilere yüzde 5 zam yapıldı

  • Güncelleme: 08.08.2016 11:31
  • Okunma: 7127 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 160 işçiyi 2 yıl süre ile kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Beykoz’da işçilere yüzde 5 zam yapıldı

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç’ın yürüttüğü görüşmeler sonucunda daha önce 173 TL olan taban yevmiyesi üzerine, % 5 zam ve diğer sosyal yardımlara da % 12 oranında artış sağlandı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesi 2 yıllık dönemi kapsıyor. Tören, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve sendika temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

"Personelin Motivasyonu Artacak”

Yapılan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Sözleşmeyi hazırlarken emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlıklı bir toplu iş sözleşmesi metni ortaya çıktı. İyi niyeti koruma altın almak için çaba sarf ettiler. Bugüne kadar her zaman çalışanlarımızın yanında olduk. Beykoz’daki çalışmalarımızı işçilerimizle, tüm ekibimizle birlikte yürütüyoruz. Çalışanın terinin soğumadan emeğinin karşılığının ödenmesi anlayışıyla hareket ediyoruz. Toplu sözleşmelerin personelin motivasyonunu pozitif yönde etkileyeceğine ve vatandaşlara hizmetin güler yüzü olarak döneceğine inanıyorum. Sözleşmenin işçilerimize, ailelerine, yuvalarına hayır ve huzur getirmesini dilerim” şeklinde konuştu.

Toplu iş sözleşmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç ise, görüşmelerin uzun sürdüğünü, Başkan Yücel Çelikbilek’in duyarlı davranmasıyla anlaşmaya varıldığını belirtti.

DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş’ta, görüşmelerin iyi niyet ve centilmen tavırlar içerisinde tamamlandığını belirterek, “başta Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz