Beykoz'da işçi zehirlenmesine zorunlu karantina

  • 0
  • 6383

Beykoz'da inşaat şantiyesinde 65 işçinin yedikleri yemekten zehirlenmesi üzerine başlatılan soruşturmada iki kişiye ev hapsi verildi.

Maltepe ve Beykoz'daki inşaat şantiyelerinde çalışan işçilerin yedikleri akşam yemeğinden zehirlenmelerinin ardından başlatılan soruşturmada, gözaltına alınan yemek firmasının yetkilisi ile gıda mühendisine ikamet ettiği adresi terk etmemek ve yurt dışına çıkmama cezası verildi.

İstanbul Valiliğinin açıklamasına göre 135 işçinin zehirlendiği olayda, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında işçilere yemek servisi yapan firmanın yetkili E.A. ile firmanın gıda mühendisi S.P. gözaltına alınmıştı.

E.A. ile S.P., savcılığın taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma suçundan tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişti.

Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği, E.A. ile S.P.'nin söz konusu suçları işlediklerine dair kuvvetli intiba meydana gelmesine rağmen, suç vasfı ile delillerin değişme ihtimalini de göz önünde bulunarak tutuklama talebinin reddine, şüphelilerin adli kontrol hükümleri uygulanmak üzere tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

Haber Merkezi

Büyük maç, Kıbrıs Rum Kesimi ve Beykoz
Önceki Büyük maç, Kıbrıs Rum Kesimi ve Beykoz
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz