Beykoz’da İncirköy Spor Kulübü mühürlendi!

  • 24.04.2015 22:04
  • Güncelleme: 14.03.2020 15:53
  • Okunma: 22652 kez
  • Yorum: 0
Bir ay önce AK Parti, CHP ve MHP Milletvekillerinin katılımıyla açılan Kulüp, bugün mühürlendi.
Beykoz’da İncirköy Spor Kulübü mühürlendi!

Yaklaşık 3 ay kadar önce kuruluşunun temelleri atılan ve bir ay kadar önce de AK Parti, CHP ve MHP Milletvekillerinin katılımıyla açılan İncirköy Spor Kulübü, 24 Nisan 2015 tarihinde mühürlendi. Sabah saat 09.15'te mühürlendiği anlaşılan Kulüple ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. Beykoz Kaymakamlığı'nın talimatıyla Beykoz Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından mühürlenen Kulüpte içki içildiği ve kumar oynatıldığı iddia edildi. Akşamüstü saat 19.00'da yanına İncirköy Muhtarı Şevik Yavuzyılmaz ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ı da alan Kulüp Başkanı Mahir Taştan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve mahalleli gençlerle birlikte bir basın toplantısı düzenledi. İddiaları 'iftira' olarak değerlendiren Mahir Taştan, "Bu Kulübün kapanmasının kimseye bir faydası yoktur" şeklinde konuştu.

Beykoz'un en büyük sorunlarından birisi olan uyuşturucuya karşı savaş açan İncirköy sakinleri, yeni kurulan Spor Kulüpleri'nin mühürlenmesinin üzüntüsünü yaşıyor. İddialara göre, Kulüp'te kumar oynatılıyordu ve içki içiliyordu. Bu gerekçelerle de 'ruhsatının olmadığı' bahane edilerek, İncirköy Spor Kulübü kapandı. Ancak İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan aynı fikirde değil. İddiaları kesin bir dille reddeden Mahir Taştan, halk tarafından torbacılara aracılık ettiğiyle bilinen bir kamu görevlisinin kendilerine iftira attığını iddia etti.

Mahir Taştan: “İftiralarla çocuklarımızın spor yapmalarına engel olmayın!”

İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan, şunları söyledi:

"Uzun yıllardır mahallemizin bir spor kulübü olmayışından dolayı Muhtarımızın, mahalle sakinlerimizin ve gençlerimizin de isteği üzerine İncirköy Spor Kulübümüzü nihayet 04.02.2015 tarihinde kurduk. Hepinizin bildiği gibi Kulübümüzün açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Metin Külünk, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Sayın Mahmut Tanal, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Sayın Mehmet Akif Hamzaçebi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Sayın Murat Başesgioğlu, Kaymakamımız, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz, Muhtarlarımız, sivil toplum örgütlerimizin başkanları katıldı. Hepsi de bize Kulüp açılışından dolayı teşekkür etti.

Biz, 'Kötü Alışkanlıklarımızın Düşmanı: Spordur' şiarıyla hareket ederken, halk arasında torbacılara aracılık yaptığı söylenen ve şu an kamu görevi yürüten bir kişinin asılsız iftiralarıyla karşı karşıya kaldık. İncirköy Spor Kulübü, tüm bu yalan ve iftiralara boyun eğmeyecektir! Yalan ve iftiralarla yapılan haksızlıklara 'Dur!' deyin. Yapılan yanlışlıktan geri dönün! İftiralarla çocuklarımızın spor yapmalarına engel olmayın! Bu Kulübün kapanmasının kimseye bir faydası yoktur!"

Kısa bir konuşma yapan İncirköy Muhtarı Şevik Yavuzyılmaz ise şunları dile getirdi:

Muhtar Yavuzyılmaz: “Böyle olmasını istemezdik!”

"Ben burada 15 yıldan beri muhtarlık yapıyorum. Biz buradaki çocuklara yiyecek-içecek dağıtıyoruz. Onlara spor yapabilmeleri için kıyafet alıyoruz. Muhtarlık olarak biz ve İncirköy Halkı bu işleri herhangi bir menfaat beklemeden yapıyoruz. Biz bunları niçin yapıyoruz? Bu çocuklar kötü alışkanlıklar edinmesin diye burada biraraya topluyoruz. Biz Federe olmak için de elimizden geleni yaptık, güzel beklentilerle bu Kulübü açtık. Ancak bir ay içerisinde açılıp kapanması bizi çok üzdü. Böyle olmasını istemezdik."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz