Beykoz'da imar planları tamamlandı

  • 0
  • 14791
Beykoz'da imar planları tamamlandı
Beykoz'da imar planları tamamlandı
Beykoz'da imar planları tamamlandı
Beykoz'da imar planları tamamlandı

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Murat Kurum, Kavacık'taki Beyaz Saray Davet ve Balo Düğün Salonu'nda kadın seçmenlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Murat Kurum, kadınlara hitap ettiği konuşmasında Soğuksu, Zerzevatçı, Mahmutşevketpaşa, Alibahadır, Öğümce, Bozhane, Göllü, Cumhuriyet, İshaklı, Kılıçlı, Akbaba, Dereseki, ve Paşamandıra mahallelerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na ait kısımlarda imar planlarının bugün itibarıyla tamamlandığını bildirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da yaptığı konuşmada Beykoz'da imarın birinci derecede sorun almaktan çıktığını ifade ederek, "Bunun baş mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanımız Murat Kurum'dur. Vatandaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Geri kalan mahalleler için sürecin bu hafta itibarıyla tamamlanmış olacağını kaydeden Bakan Murat Kurum, "İstihdamda kadın sayısı 6 milyondu, şu an 11 milyona çıktı. İş Kur eğitimleri, KOSGEB destekleriyle bütün kadınlarımız geleceğe güvenle bakıyor. Ülkemizi yine kadına şiddet ayıbından kurtarmak için, eğitimden istihdama, her alanda kadınlarımıza pozitif ayrımcılığı Sayın Cumhurbaşkanı'mızla 21 yılda bir bir hayata geçirdik." dedi.

Okul öncesi eğitim ve bakım kurumlarını yaygınlaştırdıklarını, çalışan çocuklu kadınlara destek olduklarını anlatan Kurum, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde en yüksek kadın temsil oranına da ulaştıklarını ifade etti.

Kadınlarla ilgili atılacak adımları da aktaran Kurum, "Aile Kalkanı" programıyla, ev hanımlarına emeklilik hakkı getirdiklerini ifade ederek, "Ama bu söz, Kılıçdaroğlu'nun verdiği söze benzemez. Bu söz eser adamlarının sözüdür. Bu söz liderimiz, Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın sözüdür." ifadelerini kullandı.

Kurum, şunları kaydetti:

"Milletimiz, Cumhurbaşkanı'mızla kucaklaşmak için akın akın Atatürk Havalimanı Millet Bahçemize koştu. O bahçeyi hatırlarsınız geçtiğimiz yıl 'Milletimize armağan edeceğiz.' demiştik. Buraya hanımlarımız, gençlerimiz gelsinler, huzurla vakit geçirsinler ve burada ağaçların, çiçek bahçelerinin içerisinde, kütüphaneleriyle, yürüyüş yollarıyla, vakit geçirsinler dedik. Muhalefet ne dedi biliyor musunuz? 'Siz burayı betonlaştıracaksınız. Buralara bina dikeceksiniz.' dediler. Ne oldu? İşte dün orada, fethin 570. yıl dönümüne ithafen 145 bin 300 fidanıyla, çiçekleriyle milletimiz, Atatürk Havalimanı bahçesinde lideriyle buluştu. Hani nerede binalar? Hani nerede beton? Hani burayı biz parsel parsel satacaktık?"

Programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve partililer katıldı. 

Haber Merkezi

Beykoz İshaklıspor umutlu başladı: 1-1
Önceki Beykoz İshaklıspor umutlu başladı: 1-1
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz