Beykoz’da İmar Planları ne durumda?

  • 2014.08.30 00:00
  • Güncelleme: 30.08.2014 00:11
  • Okunma: 31148 kez
  • Yorum: 3
İstanbul 2 numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'nun Haziran toplantısında Beykoz imar planı değişikliği teklifi yer alıyordu. Beykoz'da imar planı değişikliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın imzasını bekliyor.
Beykoz’da İmar Planları ne durumda?

Haziran'dan beri beklenen Beykoz imar planıyla ilgili son gelişmeler belli oldu.  İstanbul 2 numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'nun da Haziran toplantısında 117 no.lu toplantı gündeminde Beykoz'da 8 bölgeyi kapsayan imar planı değişikliği teklifi yer alıyordu. 

2B arazilerinin de yer aldığı Beykoz'un imar planı değişikliğiyle ilgili toplantıda Gümüşsuyu, İncirköy, Soğuksu, Çubuklu, Kavacık, Yenimahalle'nin bir kısmı ile Göztepe ve Rüzgarlıbahçe'nin tamamına ilişkin nazım imar planı ve uygulama imar planı değişikliği gündeme gelmişti.

Beykoz Belediyesi'nden aldığımız bilgilere göre 1. aşamada yer alan ve değişikliği söz konusu alanlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan imza bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın imzası ile bölgede imar planı değişikliği meydana gelecek. 

9 Temmuz 2013 tarihinde başvurusu yapılan Beykoz I. Bölge 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Revizyon teklifi 10 milyon 680 bin metrekare alanı kapsıyor.

İmar planı değişikliği açısından 2'ye ayrılan Beykoz'da diğer kısımlar yeni proje alanında kalıyor. Bu bölgeler için imar planları ise yapım aşamasında. Belediyenin açıklamasına göre yeni proje alanı olarak adlandırılan kısımların 2-2,5 yıl sonra onaylanacağı tahmin ediliyor. 2. kısımda yer alan kısımlardan Çavuşbaşı'nda tapular halen veriliyor. 

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

mehmet köylü (8 yıl önce)

yeni mahalleye ne zaman verilen sözler yerine getirilip tapular verilecek halen bir umutla bekliyoruz

Emrah KARA (8 yıl önce)

Şu 1. kısım, 2.kısım nereler oluyor bir de onu deseler. Çok güzel olacak.

Hasan Tas (8 yıl önce)

Ohhoooo, 2.5 yil sonra Cavusbasina bahar gelecek, olme vatandas olme. Hani secimlerden once hemen bitecek diyordunuz? Sonra bu secimlerden sonraya kaldi, simdi gorunen o ki bir sonraki yerel secimlerin malzemesi olacak. Yildirma harekati, vatandasin elinden malini toplama herakati bunlar.

Yorum Yaz