Son Dakika

Beykoz'da imar planları 2019 tamamlanmış olacak

  • 25
  • 29927
Beykoz'da imar planları 2019 tamamlanmış olacak
Beykoz'da imar planları 2019 tamamlanmış olacak
Beykoz'da imar planları 2019 tamamlanmış olacak
Beykoz'da imar planları 2019 tamamlanmış olacak
Beykoz'da imar planları 2019 tamamlanmış olacak
Beykoz'da imar planları 2019 tamamlanmış olacak
Beykoz'da imar planları 2019 tamamlanmış olacak

Beykoz Belediyesi ilçedeki 45 mahalle muhtarını olağan istişare toplantısında bir araya getirdi. Başkan İmar planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Beykoz Belediyesi ilçedeki 45 mahalle muhtarını olağan istişare toplantısında bir araya getirdi.

İlçeye daha iyi hizmet için görüş, öneri ve taleplerini dile getiren muhtarlar vatandaş taleplerini de Belediye Başkanı Başkan Çelikbilek’e iletti.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen istişare toplantısına, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar, Eyüp Salih Elmas, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Hüseyin Kolcu ve Muhtarlık İşleri Müdürü Tacettin Aksu iştirak etti.

Muhtarlara Her Ay 750 TL Ödenek

Toplantının açılışını yapan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Hüseyin Kolcu  belediye tarafından muhtarlara her ay verilen ödeneğin 750 TL’ye çıkarılması ve Muhtarlar Derneği’ne sekreter görevlendirilmesi dolayısıyla Başkan Çelikbilek’e teşekkür ederek muhtarlıkların sekreter ihtiyacının karşılanması konusunda da çözüm beklediklerini söyledi.

Dernek adına bugüne kadar muhtar ve muhtarlıklara verdiği destek için Başkan Çelikbilek’e plaket takdim ederek teşekkür eden Kolcu, hayırlı hizmetlerinin devamını temenni etti.

Beykoz’a nitelikli, hızlı hizmet için muhtarlarla her daim istişare halinde olduklarını ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nü ilk kuran belediyeler arasında yer aldıklarını vurgulayan Başkan Çelikbilek 2015 yılının yatırım ve hizmetlerle dolu dolu geçtiğini 2016 yılında da bir önceki yılı aşmayı hedeflediklerini söyledi.

Şehitlerimiz Yâd Edildi

Talepler öncesinde şehitlerimizi yâd eden Başkan Çelikbilek: “Vatan uğruna fedakârca can veren aziz şehitlerimize rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum, tüm vatandaşlarımıza şehitlerimiz konusunda duyarlık diliyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası münasebetiyle her yıl olduğu gibi şehit ailelerimizle bir araya geleceğiz. İlçe müftülüğümüzle camilerimizde namaz ve dua programları tertip ederek Kur’an-ı Kerim dağıtımı yapacağız ve şehitlerimize vefamızı ve minnetimizi sergileyeceğiz” dedi.

Toplantıda muhtarlardan toplu ulaşım, imar, park ve yol yapımı, trafik konularında gelen soruları tek tek yanıtlayan Başkan Çelikbilek güncel yatırım ve hizmetleri aktardı.

Eğitimde Müjde Üstüne Müjde

Belediyenin okullaşmaya verdiği destekle ilçemizde birkaç yıl içinde okul fazlası olacağını müjdeleyen Başkan Çelikbilek: “Belediye bütçesinden karşılanmak üzere Elmalı İlkokulu’nu 8 derslikli modern bir projeyle yeniliyoruz. Tokatköy’de 24 derslikli bir ortaokul inşa edeceğiz.  Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi’nin yanında bir ortaokul yapılacak. Çavuşbaşı Ahmet Akça İlkokulu’nun Orman’la sorununu çözüyoruz. Ziya Ünsel Ortaokulu’nun yenilenmesi için 3 yıldır ciddi mesai harcıyoruz. Şahinkaya’da 6 lisenin yer aldığı bir kompleks kuracağız. Bu çalışmalarla Beykoz birkaç yıl içinde okul fazlası olan bir ilçe haline gelecek” şeklinde konuştu.  

Alibahadır Okçuluğun Merkezi Olacak

Beykoz’a değer katacak mesire alanı çalışmalarına da değinen Başkan Çelikbilek: “Alibahadır Mesire Alanı ata sporunu okçuluğun merkezi olacak. Beykoz’da ok atmayan kimse kalmayacak. Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Beykoz için ciddi kazanım. İçinde 6 park alanı, bisiklet parkurları, organik hayvan çiftliği, restoranlar yer alacak. Karlıtepe’de gençlerin kamp yapacağı bir alan kuracağız. Burası teleferikle anlamlı. Riva’da mesire alanında hazırlıklar sürüyor. Polonezköy’de Tabiat Parkı yakınında bir alanı ilçe sakinlerine kazandıracağız” şeklinde konuştu.

İmar Planlarında Hedef 2019  

İmar planlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çelikbilek: “2019 yılı itibariyle imar planlarını tamamlamayı hedefliyoruz. İmar planları konusunda en fazla muzdarip olan benim. Bir de başımızda sit sorunu var. 3 dönem belediye başkanlığı yaptım. Geçen dönem ilçemizin 1/5000’lik planlarda sona geldik. Geri Görünüm Etkilenme Bölgesi İmar Planları yetkisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan İBB’ye devrolunca yeniden başa döndük. İmar çalışmaları için belediye bünyesinde bir büro kurduk. Bu işi bizzat kendimiz yürütüyor, kendimiz takip ediyoruz, dışardan yaptırmıyoruz. İmar çalışmalarını etap etap sürdürüyoruz.”  

Toplu konut inşa çalışmaları için imar planları doğrultusunda uygun yer arayışının sürdüğünü ifade eden Başkan Çelikbilek, gündemlerinde yer alan Kadın Sığınma Evi ve Yaşlı Bakım Evi’nin imar planları tamamlandıkça hayata geçeceğini söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi, şehit ailelerini kucakladı
Önceki Beykoz Belediyesi, şehit ailelerini kucakladı
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları
Yorumlar (25 Yorum)

Hasan (5 yıl önce)

Ne şimdiki başkan da ne de umut olarak gösterilen adaydan hayır var. İkisi de zengine göre çalışacak garibana göre politika üretilmiyor . Çünkü rant yok denecek kadar azdır.Ama milyon dolarlık villalar yapılırsa işte o zaman RANT büyük olacak. Başına umut bağlamayın. Eğer Beykoz da oturmaya devam etmek istiyorsanız oyunuzu ona göre kullanın. Yoksa halimiz perişan

Süleym3 (5 yıl önce)

Yıllardır aynı terane,2014 şubat ayında imar sorunu çözülecekti hesapta,başkan Beykoz SİT alanı diyor, diyor da bu SİT alanı sadece fakir fukaraya mı ? Acarlara,Göksu evlerine,Beykoz Konaklarına SİT alanı deği mi ? İmar barı çıktığından beri Beykoz,da kaç tane gecekondu yapıldı yada kaç tane gecekonduya ikinci üçüncü kat yapıldı.Yeni mahallede imara yada 2b ye dair çalışma yapılmadı.Yenimahalle Beykoz,dan çıktı mı

faruk (5 yıl önce)

selamlar,üşenmeden bütün yorumları okudum.netice ilk seçimlerde beykoz artık AKP de olmayacak.çok yazık hiçbirşeye üzülmemde REİS in emeklerine yazık.adam tek başına fetö abd ekonomi terör le uğraşırken 10 yıllardır çözülmeyen imar sorunu yüzünden bi ilçeyi kaybedecek.kimseye bişey diyemiyorum herkez kendince haklı.evlerimiz yıkılıyor çivi bile çakamıyoruz derken öbür tarafatan gökdelenler dikiliyor.biyerde adaleti sağlayamazsanız orda halk kendi adaletini sağlar....

Nail Denizebakan (5 yıl önce)

Yapı kontrol görevini yapar gibi görünüp ama tam anlamı ile görevini yapmamaktadır yapı kontrol Md . Dikkatine lütfen görevinizi yapınız kulak arkası yapmayınız haykirisimi

Tayfun (5 yıl önce)

Sayın başkanım çavuş başına ımar nezaman cıkarmayı dusunuyosunuz bu senelerin sonu gelmiyomu senede seneye yıldan yıllara gectık yermızde sayıyoz bu gidişlelde imarın cıkacagı yok gibi bin dereden bın su getırmek daha kolay sızın imar cıkarmanızdan bu kadar zormu inarın cıkması her yıl ertelıyosunuz kesın bır cözum soyleyınız cıkacaksa cıksın cıkmıyacaksa cıkmasın bu kadar ınsanda bosuna beklemesın

Mehmet (5 yıl önce)

Sayın başkan bu milletin halini görün insanlara hizmet verin yapcaz dediğinizi yapın yoksa bu insanlar sizden hesap sorar zenginlere 28 kat veripte garibana dökülen yıkılan evini imar yok diye yaptırmazsan bu iş yanlış olur bu vatan asıl o garibanların hakkı halkın sayesinde bu vatan var garibanlar bu vatanı canlarıyla kazandı 15 temmuzda gördük biz çıktık sahaya zenginleri göremedik hiç bu mu şimdi karşılığı

Edaeda (5 yıl önce)

Dalga gecer gibi 2019 diyorsun karsimizda acar blue 35 katli 2 gokdelen dikti ormana, simdi bi 3 tane daha yapiyor cavusbasinada imar yok buyuk insaat firmalarina peskes cekiyorsunuz beykozu! halk gariban. imar yoksa akp kaybeder beykoz ozellikle cavusbasi halki asla oy moy vermez!!

kimsesiz yasar (6 yıl önce)

hepsi oyalama kazanılmış hakkı vermedi bu başkan elmalı köyünün daha kazanılmış hakını tapusunu vermedi 2019 da bırakıyor 2002 den bari bu partiye oy veriyorum artık canımıza tak dedi secimden önce vermesse tapumuzu artık oy yok

Mustafa ilhan cankaya (6 yıl önce)

Ne diyeyim arkadaslarimin yazilarini okudum.Soyliyecek tek sozum on gorumdeki arsa ve ev sahiplerine yardim.Para verip alipyardim istememiz ne kadarnormalse.

Ahmet (6 yıl önce)

Sayın başkanım,1996 yılından beri bekliyorum,tapuları aldigimiza sevindik,ama imar olmayınca beklemeye devam,yaş 60 oldu,bir an önce bu işi halletmenizi bekliyoruz. Muvaffakiyetler diliyorum.

Yaşar (6 yıl önce)

Sayın Başkan anladık Cumhurbaşkanı'mızın torpillisisin biliyoruz ana seni Cumhurbaşkanı'mıza şikayet edeceğiz Bizde. İmar. Bekliyoruz. Evimizin. Temel'ini. Bile. Yarım. Bizde. Bıktık. Nolacak halimiz başkanım aşagı çöplük Beykoz Size burdan oy yok artık ilbaşkanlığınızada faks çekeceğiz siz ak partinin düşmanısınız kime peşkeş çekiyorsun Beykoz'u. Biz halkız halk bize hizmet edeceksin

hasan (6 yıl önce)

sayın başkan seçimlerden önce imar çıkmazsa seçimi kaybedersiniz inşallah öylede olur iyi bir ders alır ak partiye zarar veriyorsunuz istifa edin artık işi bilen halkı için çalışanlar gelsinn yeter artık 10 sene oldu aynı hikaye halk bıktı artık imarları çıkaracak halk adamı başkan lazım beykoza partili olarak çok üzgünüm .

Suat (6 yıl önce)

Üç dönem üstüste belediye başkanlıgı yapacan hala 2019 imarbitecek diyecen tamam biz halk olarak salagız ama inan yücel kardeşim o kadar da degiliz bunu ilk secim de görecen ama sen secim görürmüsün onu da bilemiyorum sayın cumhurbaşkanı sanma görmüyor duymuyor yaptıklarının hesap gunu gelecek reis karşısına cıkmana az kaldı gene kaşını tutup yüzüne bakmadan konuşabilecemi acaba

Suat (6 yıl önce)

Belediyecilik anlaşıyısın sadece adamına göre oldugu bir başka istanbul ilçesi varmı bilmem ama beykozu olabilecek en kötü yönetimle yöneten konuşurken insanın yüzüne bile bakmayan sadece paraya dayalı beykoz belediye başkanını şiddetle kınıyorum. Muarrem ergülü mumla arıyoruz

kadir ceviz (6 yıl önce)

merhabalar sayın yetkililer, bende 10 yıldır imar bekliyorum, yaşım 60 dayandı, evimi yapıp son yıllarımı huzur içinde geçirmek istiyorum, daha kaç yıl daha yaşayacagım ki imar çıkacak da ben ev yapacagımda ölme eşegim ölme, eger 2018 haziran ayına kadar imar çıkmaz ise oy yerine sanırım herkesden protesto oyu alacaksınız, adamı olon parası bol olan herkes evini yapıyor olmayana imar yok, yok öyle yagma, genele secimleri bile tehlikeye atıyorsunuz, bunun için çok çalışmanız lazım. dost acı söylermiş, arsama bir kamelya bile yapmaya müsade etmiyorsunuz,

Yeliz (6 yıl önce)

Başkanım imar çıkmasını istiyoruz artık.

Arda (6 yıl önce)

Hala çıkarmak için neyi bekliyorsunuz? Yoksa DAP a mi çalışıyorsunuz Baska ne olacaktı ki Hükümetten utanıyorum utanıyoruz. Sizden birşey olmaz.

Tuanna (6 yıl önce)

Bu başkanın birşey yapacağı yok Kaç yıl oyumuzu almak için bizi oyaladilar. Bide 2019 diyolar utanmadan tabi oda kesin değil yine oy almak için 2023 derler. Osmanlı böyle yönetilmezdi Önce halk sonra devlet ama bunlar hep devlet halk noluyosa olsun umurlarında değil. Bu beykoz uyandı AKP de bizim için bitti Daha oy çıkmaz bizden.Çalışmalara etap etap sürdürüyorlarmis hepsi yalan oy icin resmen oyaliyorlar. Yazıklar olsun. Resmen sömürü devleti. Önceden tapuyla oyaliyorlardi şimdi imarla yazık size Allah hesabınızı sorsun.

orhan (6 yıl önce)

Hep aynı söylem 4 secim 15 yıl oldu hala imarı düzenleyemediler sirf imar gelicek güzel evimi yenilerim ogullarıma ev yaparım dedim verdım inandım oyumu .Hep yalan .Kime imar cıktı bakın görün acarlar bule dokdelen 28 kat. oftan inşaat 28 kat .acarların icinde colezyumun yanında 28 kat.Evim 1973 yapılmiş 2 kat dırekleri catlamiş resim cekıp gittim beledıyeye evım cokecek yıkıp yapayım dedim olmaz imar yok yapamassın .Be kardeim bu adamlar nasıl yapıyor deyince suspus oldular yüzleri kızardı .kapıma oy istemeye gelinbir daha bakalım ne olcak .Hep rant zenginlere hep avanta .dibine kadar akp liydim ama asla yenım edıyorum oy atmıcam akpye zaten milletde anladı

Furkan (7 yıl önce)

Hep aynı hikayeler imar için bizden oy topladınız oyalayıp duruyorsunuz. Bir daha kesinlikle bizden oy dilenmeyin evimize çivi çakamıyoruz başımıza yıkılıyo evler daha oy moy yok

Gökhan (7 yıl önce)

Beykozlu artık bıktı bu belirsiz yaşamaktan çıkarın su imarı beykozlu güzel evlerde oturmayı hak ediyor bütün ilçelerin çocukları zengin oldu beykozun gençliği sürünüyor yeterrrr ya fabrikalar zaten kapatıldı iş güç kapıları kapandi bu halkı bezdirme politikasından vaz geçin beykoza olması gereken değeri verin Allah beykoza bu ızdıraplari cektirenleri perişan etsin inşallah

şeref (7 yıl önce)

polenezköy imar çalışmaları yenilenecekmi mahkeme durumu ne

Mehmet ali keskin (7 yıl önce)

Sayin başkanim bu öngörünümler ne olacak imara acilmayacakmı evlerımiz yikilacak hale geldi artik gece kondu olayini kaldırın bittik artik saygılarımla

Orhan güleryüz (7 yıl önce)

Sayın başkanım onarım içindemi 2019 u bekliyeceğiz.ayıptırya evimiz yıkılıyor. Kime kimlere hizmet ediyorsumuz bilmiyorum. İnsanlarla alayetmeyi bırakın artık.

uğur (8 yıl önce)

sayın başkanım yeter artık açın şu öngörünümü imara öldük bittik artık nedir bu kanun 2960 yasayı değiştirin mağdur olduk evler başımıza çöküyo yıkık virane yapılar beykoz böyle binaları hak etmiyo kırın artık beykozun zinçirlerini saygılarımla

Yorum Yaz