Son Dakika

Beykoz'da imar planı tamam inşaatlar başlıyor

  • 0
  • 7139
Beykoz'da imar planı tamam inşaatlar başlıyor

Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın yetki alanında olan 23 mahallenin imar planları onaylanarak askıya çıktı.

Beykozluların planlı ve güvenli bir hayat için uzun yıllardır beklediği müjde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlığın yetki alanında kalan 90 milyon m2’lik alanda 23 mahallenin imar planları onaylandı.

İlçedeki imar planlarına yönelik çalışmalar kapsamında; Akbaba, Alibahadır, Cumhuriyet, Bozhane, Dereseki, Göllü, İshaklı, Kılıçlı, Mahmutşevketpaşa, Öğümce, Paşamandıra, Soğuksu, Zerzevatçı, Riva Köyiçi, Anadolufeneri, Kaynarca, Elmalı, Örnekköy, Rüzgarlıbahçe, Çubuklu, Yenimahalle, Polonezköy Mahalleleri’nin yanı sıra Riva Beylikmandıra bölgesinin imar planları yapıldı. 

Böylelikle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın plan onama sınırları içindeki tüm bölgelerin imar planları tamamlanmış oldu.

"Cumhurbaşkanımız ve Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum"

Beykozluların mutluluğu ve daha güzel bir ilçe için yürüttükleri yoğun çalışmalar neticesinde bugünlere gelindiğini vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın plan onama sınırlarında olan yerlerde imar planları onaylanmış ve askıya çıkmıştır. Bu süreçteki güçlü destekleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Beykozlular imar durumlarını belediye ana hizmet binasına gelerek ya da çevrimiçi olarak sorgulayabilecek.

Planlar 6 Haziran 2023 tarihine kadar askıda kalacak.

İmar Durum Bilgisi Sorgulama: https://cbs.beykoz.bel.tr/GiSoftGis/#/ezoning

Haber Merkezi

Başlasın Türkiye Yüzyılı
Önceki Başlasın Türkiye Yüzyılı
Paşabahçe U17 Gençleri baraj maçına çıkacak
Sonraki Paşabahçe U17 Gençleri baraj maçına çıkacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz