Eğitim

Beykoz’da İmam Hatip Liseleri 'bilim adamı' yetiştiriyor

Beykoz’da İmam Hatip Liseleri 'bilim adamı' yetiştiriyor
10.05.2016 15:44
| | |
15291

Foto galeri

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında yaklaşık iki aylık bir çalışma yürüten Beykoz Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi, icatlarını sergiledi.

TÜBİTAK 4006 Proje İzleyicisi Mahmut Aytekin, Okul Müdürü Osman Altan, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük ve Şube Müdürleri'nin ziyaret ettiği bilim fuarı, okulun spor salonunda iki gün süre ile ziyaret edilebilecek.

Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Altan’ın, "Bizler bu projeyle imam hatip liselerinin sadece Kur'an okunan, Arapça öğretilen okullar olmadığını göstermek istiyoruz” şeklinde tanımladığı TÜBİTAK destekli Bilim Fuarını gün içinde çok sayıda vatandaş beğeniyle takip etti.

Topkapı Sarayı Müze Kütüphanesi'nde Hırka-i Saadet kitapları arasında 5 numara ile kayıtlı olan Ahmed Karahisari Mushafı Şerifi'nin asıl ebadında Klasik Türk Sanatları Vakfı tarafından yapılan ve birebir benzer baskının beş yüz tanesinden 342. nüshanın da sergilendiği İmam Hatip Lisesi Bilim Fuarında, okul öğrencilerinin geliştirdiği yaklaşık altmış proje sergileniyor.Proje sorumluları; Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi Kimya Öğretmeni Neslihan Kabamart, Biyoloji Öğretmenleri Hilal Gürkan ve Ayşe Orhan, Dost Beykoz'a yaptıkları özel açıklamalarda ise fuarın öğrenci temelli bir proje olduğunun altını çizerek şunları söylüyor:

"Türk Patent Enstitüsü'ne başvuracağız"

"Bu proje aslında ilk olarak öğrencilerimizin büyük istekleri ve çabalarıyla ortaya çıkmış bir projedir. Bugün burada 52 projemizi sergiliyoruz. Umarız ki ilerleyen zamanlarda bu sayıyı arttırırız ve mevcut bulunan projelerimizden on tanesi için Türk Patent Enstitüsü'ne başvurmayı düşünüyoruz. Yaklaşık olarak 1.5 ayda hazırlandığımız bu projenin meyvelerini en kısa sürede alacağımıza inanıyoruz"Okul bahçesinde tamamen öğrencilerin katkılarıyla hazırlanmış olan bir de mini havuz bulunuyor. Güneş panelleri kullanılarak geliştirilen projede hiçbir şekilde elektrik ve su israfı yapılmıyor.Haber Merkezi

Dost Beykoz WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: TÜBİTAK 4006, Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bilim Fuarı, Osman Altan

reklam
1 Yorum
şmart10.05.2016 23:14:21

beykozda, şimdiye kadar görülmemiş dercede güzel ve de başarılı bir bilim şenliğini düzenleyen, başta öğretmenlerimiz ve görev alan öğrencilerimiz olmak üzere, destek olan gönül veren herkesi canı gönülden tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"