Eğitim

Beykoz’da İmam Hatip eylemine CHP desteği

Beykoz’da İmam Hatip eylemine CHP desteği
2014.09.18 00:00
| | |
7707

Beykoz Paşabahçe Ortaokulu'nda İmam Hatip sınıfı açılmasına karşı olduklarını belirten bir grup veli eylem yaptı.

"Bu daha başlangıç, mücadeleye devam" ve "AKP eğitime zararlıdır" sloganlarının atıldığı eylemde ise CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'ndan 'tanıdık yüzler' de yer aldı. CHP Kadın Kolları Başkanı Avukat Ayşe Yıldırım'ın yanı sıra CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu'ndan bazı üyeler de eylem yapan velilerin yanında görüldü. Eğitim-Sen 2 No'lu Başkanı Turgut Yokuş'un basın açıklaması yaparak, "İzin vermeyeceğiz!" dediği toplantıda, aralarında CHP'lilerin de bulunduğu eylemcileri 'muhatap' alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise nezaketinin bedelini ağır ödedi. İstanbul'un pek çok ilçesinde benzer eylemler yapıldığı ve hemen hiçbirinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri'nin eylemcilere dönüp camdan bile bakmadığı halde, özel toplantısını kesip eylemcileri odasında kabul eden Kazım Bozbay, yine de yaranamadı. CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteler, eylemcileri İstanbul'da muhatap alan tek İlçe Milli Eğitim Müdürü için "Eylemcileri muhatap almadı" diye yazdı.

Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, eylemin olduğu saatlerde özel bir toplantısı olduğunu anlattı. Misafiriyle gerçekleştirdiği konuşmayı yarıda keserek, eylemcilerin 'görüşme' talebine olumlu yanıt verdiğini vurgulayan Kazım Bozbay, şunları söyledi:

Kazım Bozbay: “Bu çocuklar Paşabahçe’nin çocukları!”

"Hem beni protesto ettiler hem de görüşmek istediklerini söylediler. Bu çelişkiye aldırmadan, onları içeriye kabul ettim. İçlerinden birisi 'Okul içinde okul mu olur? Onlar bizim sınıflarımızı kalabalıklaştırıyorlar' dedi. Ben de kendilerine, böyle bir şeyin mümkün olmadığını, İmam Hatip okuyacak söz konusu çocukların zaten Paşabahçe'nin çocukları olduğunu söyledim. Bu çocuklar dışarıdan bir yerden gelmediler ki, zaten o bölgenin çocukları...

Bana okul içindeki sınıfın neden İmam Hatip olduğunu sordular. Ben de bu talebin velilerden geldiğini ve kendilerinin özgür iradesiyle buna karar verdiklerini anlattım. Bu konuda tarafımca herhangi bir yönlendirme olmadığını vurguladım"

Öte yandan Beykoz CHP İlçe Teşkilatı'ndan yetkili ve sorumlu kişilerin de yer aldığı söz konusu eylem haberi, CHP’ye yakın gazetelerde şu şekilde yer aldı:

"... İlçe Milli Eğitim Müdürü protesto edildiği için ilk başta görüşmeye yanaşmadı. Yoğun ısrarlar sonucunda görüşmek zorunda kaldı. İlçe Eğitim Müdürü ile Eğitim-Sen 2'nolu Şube üyeleri ve velilerden oluşan heyet görüştü. Görüşmede Müdür ‘eylemcileri muhatap’ almadığını söyledi, görüşmeler sonucunda bir yere varılamadı"  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Paşabahçe Ortaokulu, İmamhatip Sınıfı, Eylem, kazım Bozbay, Ayşe Yıldırım Öz

reklam
6 Yorum
CAN ERDİNÇ23.09.2014 00:08:40

Davutoğlu Başbakanlığı çok iyi götürüyor. Böyle giderse Recep Tayip Erdoğan'dan da daha fazla bir oyla AKP'yi zirve yapacağı, alacağı oy oaranı %60 civarında olabilir. CHP'nin ise alacağı maksimim oy oarnı %17-19 bandında. Bu durumda CHP gireceği en zor bir seçim yaşayacaktır. Hızır Yılmaz bu işi götürür.

KLASİK PAŞABAHÇE 20.09.2014 16:38:16

ARALARINDA PAŞABAHÇE PARKINDA DEVAMLI OTURAN İŞİ GÜCÜ OLMAYAN SİMALAR VAR BUNLARIN EKMEK PARASIDA BURDAN HERALDE

Selim Önder ŞEREZDİ19.09.2014 16:18:10

4)İMAM HATİPLER HEP VARDI ZATEN MAHALLEMİZDEN AİLELERİMİZDEN AKRABALARIMIZDAM BU OKULLARDA OKUYAN ÇOCUKLARIMIZ HEP VARDI ZATEN! AMA BAŞIMIZDA BU DURUMU SİNSİCE SİYASİ ALET YUPACAK KADAR DİNE SAYGISIZ İNSANLARA SAYGISIZ, SİYASETÇİLER YOKTU BU KADAR BASİT.. ELEKTRO GİTARLA,KEMANLA,PİYANOYLA,BATERİ İLE,ORGLA,DABRUKA İLE İLAHİLERİN TEMPOLU RİTİMLE ÇALINMADIĞI DAHA ÖNCEKİ GÜNLERDE OLMADIĞI GİBİ !!!!!!

Selim Önder ŞEREZDİ19.09.2014 16:17:28

3) YAPILMAYA ÇALIŞILAN BU BUNU YAPMAK OLAYI BU DURMA SOKMAK,BÖYLE OLACAĞINI HESAP EDEMEMEK MÜSLÜMAN DURUŞU VE DÜŞÜNCESİ DEĞİLDİR,DİN İLE OYNAYAN,MÜSLÜMANLIĞI SİYASİ OYUNLARINA ALET EDEN DİNİNDEN ŞÜPHE EDİLEN KİŞİLERİN SİNSİ OYUNLARIDIR!!

Selim Önder ŞEREZDİ19.09.2014 16:16:16

2) KARŞI GELİNEN NORMAL EĞİTİM BİNALARINA SOKULMASIDIR,YERMİ YOK? ARAZİMİ YOK ? PARAMI YOK? NEDEN BU ISRAR BİR SEBEBİ OLMALI! BİRİLERİ KABUL ETMESİN DİĞER BİRİLERİDE KABUL ETMEYENLERİ DİNSİZ,ALLAHSIZ,HRİSTİYAN DİYE ADLANDIRSIN SONRADA KOMŞU KOMŞUSUYLA,ARKADAŞ ARKADAŞIYLA BU SEBEPTEN TERS DÜŞSÜN,İSTENİLEN BU!!

Selim Önder ŞEREZDİ19.09.2014 16:13:39

1) OLAYI FARKLI TARAFA ÇEKMEK VE ORTAM GERİCİ SUÇLAYICI DURUŞ SERGİLEMEK İÇİN YAPILMIŞ BİR ÇALIŞMADIR,TÜRKİYEDE KİŞİLER ARASINDAKİ AYRIŞTIRMANIN BAŞLANGIÇ NOKTASIDIR! KARŞI OLUNAN İMAMHATİP DEĞİLDİR ÖYLE OLMUŞ OLSA YURTTAKİ TÜM İMAM HATİP OKULLARINA TEPKİ GÖSTERİLİP PROTESTOLAR YAPILMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR,BU OLMADIĞINA GÖRE SON GÜNLERDE YAŞANAN OLAYLAR SİYASİ BİR OYUN ORTALIK KARIŞTIRMAK İNSANLARI AYRIŞTIRMAKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR!!

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"