Son Dakika

Beykoz’da ilkokullar arası satranç turnuvası

  • 0
  • 2103
Beykoz’da ilkokullar arası satranç turnuvası
Beykoz’da ilkokullar arası satranç turnuvası
Beykoz’da ilkokullar arası satranç turnuvası

Gaye İnsan Derneğinin sponsorluğunda, Beykoz Halide Edip İlkokulunun düzenlediği satranç turnuvası için başvurular 14 Mart itibari ile başlıyor.

Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç’in Başkanı olduğu Gaye İnsan Derneği’nin organizesinde, geçtiğimiz ay meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden İsmail Kaya adına düzenlenen ilkokullar arası satranç turnuvası için başvuru süreci açıldı.

19-20 Mart tarihlerinde Beykoz Halide Edip İlkokulu’nda yapılacak turnuvaya isteyen öğrenci ve okullar katılım başvurusu yapabilecek.

Toplamda 128 öğrencinin kabul edileceği turnuva sonucunda dereceye girenler arasından, 1, 2, 3 ve 4. sınıflardan ilk 3 e giren öğrencilere ve her sınıftan 1 ķız birincisi olmak üzere birçok sürpriz ödül verilecek. Ayrıca turnuvaya katılan bütün yarışmacılara yönelik günün anısına ilişkin madalya hazırlanacak.

Beykoz Belediyesi, Kapı Uluslararası İnsani Yardım Derneği ve İyiliğe Uçanlar Derneği gibi kurumlarında destek verdiği turnuva Gaye İnsan Derneği Başkan Yardımcısı olan ve hayatını kaybeden İsmail Kaya adına düzenlenecek.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun izniyle yapılan turnuvaya başvuruların www.istanbul.tsf.org.tr adresinden online olarak yapılabildiği ifade edilirken, başvurular 14 Mart 2022 akşam saat 20.00’de başlayacaktır.

Halide Edip İlkokulu tarafından 19-20 Mart 2022 tarihlerinde İsmail Kaya Anma İlkokullar Arası Satranç Turnuvası, Beykoz ilçesinde ikamet eden veya öğrenim gören ilkokul öğrencilerinin katılımına açık olduğu vurgulandı.

Turnuvanın, 4 kategoride 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 5 tur UKD sistemine göre yapılacağı bildirildi.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Dost Beykoz Yazarı Beykoz’da girilmedik yer bırakmadı
Önceki Dost Beykoz Yazarı Beykoz’da girilmedik yer bırakmadı
Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Sonraki Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı